Skip to main content

Dla pacjenta

Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

niepełno

27 czerwca 2018 r. Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ŁOW NFZ.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza niepełnosprawnych i ich opiekunów na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

 

We środę 27 czerwca na sali obsługi ŁOW NFZ przy ul. Kopcińskiego 56 w Łodzi będzie można skorzystać z porad ekspertów, otrzymać materiały informacyjne.

  • Na specjalnym stoisku pracownicy Funduszu będą informowali o szczególnych rozwiązaniach dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym od 1 lipca, a są to m.in.: bezkolejkowy dostęp do świadczeń medycznych, prawo do dofinansowania do wyrobów medycznych bez uwzględniania okresów użytkowania.

 Logo - ZUS                  Logo - pfron                      Logo - rcpls   

Na stoisku ZUS– będzie można założyć konto w PUE, porozmawiać o zasadach przyznawania świadczeń, na stoisku PFRON – uzyskają Państwo informacje na temat aktywizacji zawodowej, dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Swoją obecność potwierdzili także Rzecznik Osób Niepełnosprawnych oraz Rzecznik ds. Seniorów, która przedstawi ofertę miasta dla seniorów i osób niepełnosprawnych, a także przedstawiciel Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

 

Wejście dla osób poruszających się o kulach lub na wózkach znajduje się od strony parkingu.

 

Informacje o uprawnieniach dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności można uzyskać pod nr telefonów:

  • 801 002 275 - dla numerów stacjonarnych
  • (42) 299 92 75 - dla numerów komórkowych i telefonów z zagranicy

  

Serdecznie zapraszamy!

 

NFZ Logo Bliżej