Skip to main content

Dla pacjenta

Bądź współtwórcą e-Recepty w Polsce

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Skierniewic serdecznie zapraszamy na stoisko informacyjne dotyczące e-Recepty.

 

Zapraszamy 17 czerwca w niedzielę w godzinach 10.00-13.00 do Parku Miejskiego w Skierniewicach.

Będziemy dla każdego chętnego zakładali profil zaufany i wydawali karty EKUZ, które przydadzą się podczas zagranicznych wakacji. Wystarczy wziąć dowód osobisty, studenci - legitymację studencką.

Pacjentom, którzy biorą udział w pilotażu, udostępniono już podstawową wersję IKP – Internetowego Konta Pacjenta. Aby zalogować się do IKP na portalu pacjent.gov.pl, należy najpierw założyć tzw. profil zaufany. Po zalogowaniu i wpisaniu do systemu swojego adresu e-mail i numeru telefonu, pacjent może otrzymywać wystawione e-recepty na urządzeniach mobilnych.

 PODSUMOWANIE SPOTKANIA

W dniu 17 czerwca Łódzki Odział Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia spotkali się z mieszkańcami Skierniewic w Parku Miejskim , podczas Biegu Zielonego Jabłuszka.

W ramach akcji zorganizowano stoiska informacyjne dotyczące e-Recepty, które odwiedziło blisko 100 osób. W godzinach 10-13 na stoisku CSIOZ można było założyć sobie profil zaufany, a na stoisku ŁOW NFZ można było wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego na zbliżające się wakacje.

 

Zdjęcie nr 1 - pacjent trzymający ulotkę o e-recepcie

 

Zdjęcie nr 2 - stoisko ŁOW NFZ, przy którym siedzi uczestnik biegu

 

Zdjęcie nr 3 - karta EKUZ

 

 

Plakat informacyjny - W dniu 17 czerwca Łódzki Odział Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia spotkali się z mieszkańcami Skierniewic w Parku Miejskim , podczas Biegu Zielonego Jabłuszka.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat promujący spotkanie