Skip to main content

Dla pacjenta

Naucz się ratować życie! Twoje 5 minut w sobotę w Manufakturze

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Lekarze Kliniki Kardiologii Szpitala im. WAM w Łodzi zapraszają wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w akcji "TWOJE 5 MINUT".

W dniu 2 czerwca 2018 r.(sobota) na rynku Manufaktury lekarze Kliniki Kardiologii Interwencyjnej nauczą wszystkich chętnych zasad reanimacji i udzielania pierwszej pomocy. W tym roku do uczestnictwa w wydarzeniu szczególnie zapraszamy najmłodszych.

 

Twoje 5 minut

"Twoje 5 minut" to społecznościowe wydarzenie edukacyjne, organizowane po raz czwarty przez zespół Kliniki Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Podczas spotkań z pacjentami lekarze propagują wiedzę na temat postępowania w nagłym zatrzymaniu serca i oddechu.

Najczęstszą przeszkodą w udzielaniu pierwszej pomocy jest strach i obawa związana z niewiedzą i brakiem umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie ma za zadanie oswajać z sytuacją nagłego zagrożenia życia i ćwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, by w przyszłości być może uratować drugiego człowieka.

Na stoisku NFZ będzie można uzyskać informacje na temat zasadach leczenia sanatoryjnego, informacje o nowych bezpłatnych lekach na liście 75+,a także o bezpłatnych programach profilaktycznych.

Każdy kto nas odwiedzi, otrzyma upominki od NFZ oraz informator Gdzie się leczyć bezpłatnie 2018-2021.

Twoje 5 min plakat informacyjny