Skip to main content

Dla pacjenta

Program rehabilitacji kardiologicznej w Medycynie Grabieniec

"Medycyna Grabieniec Sp. z o.o." rekrutuje uczestników w ramach projektu pt.: "Przez ruch do poprawy zdrowia twojego serca".

Projekt zakłada objęcie 300 osób programem rehabilitacyjno-edukacyjnym dla pacjentów kardiologicznych z terenu woj. Łódzkiego (powiaty: m. Łódź, pabianicki, zgierski) ze stabilną chorobą niedokrwienną serca, po ostrym zespole wieńcowym, pacjentów z niewydolnością serca i po zabiegach kardiochirurgicznych.

Projekt obejmuje:

  • konsultacje lekarza, wykonywanie badań diagnostycznych: echokardiografia serca, próba wysiłkowa, laboratoryjnych: poziom cholesterolu, hemoglobinej glikolowana HBA1C, glikemii na czczo.
  • Uczestnicy programu wezmą udział w 8 sesjach psychoedukacyjnych, prowadzonych przez dietetyka, pielęgniarkę, fizjoterapeutę, lekarza lub psychologa oraz 8 sesjach aktywności fizycznej, prowadzonych przez fizjoterapeutę we współpracy z lekarzem.
  • Zapewnione też po 2 indywidualne konsultacje psychologiczne i dietetyczne, aby zwiększyć motywację, zredukować lęk związany z chorobą oraz ustalić indywidualny plan żywienia.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Do projektu zakwalifikowane mogą zostać osoby:

  • w wieku aktywności zawodowej, które ukończyły 50 rok życia, i cierpią na wskazane wyżej choroby oraz przedstawią skierowanie od lekarza prowadzącego wg. Wzoru, zamieszkałe na terenie powiatów m. Łodzi, pabianickiego i zgierskiego w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Zgłoszenia do programu:

Medycyna Grabieniec Sp. z o.o.

ul. Grabieniec 13 w Łodzi

tel. 506 300 248 lub 42 611 03 31

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji na stronie "Medycyny Grabieniec Sp. z o.o."

Źródło: rzecznik prasowy