Skip to main content

Dla pacjenta

Odżywiaj się prawidłowo i bądź aktywna w ciąży

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” zaprasza kobiety w ciąży do udziału w ogólnopolskim bezpłatnym programie edukacyjnym „Wdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”, który realizowany jest w ramach projektu Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej (znanego pod hasłem Zachowaj Równowagę).


Prawidłowe odżywianie i odpowiednia aktywność fizyczna w czasie ciąży wpływają na optymalny rozwój dziecka w okresie płodowym i jego zdrowie po urodzeniu, zapewniają ciężarnej lepsze przygotowanie do porodu, zmniejszają częstość i nasilenie dolegliwości ciążowych oraz umożliwiają szybki powrót do formy po porodzie – odzyskanie właściwej masy ciała i figury w sposób bezpieczny dla matki i dziecka.


W ramach programu przyszłe mamy otrzymują bezpłatne porady z zakresu żywienia i aktywności fizycznej w okresie ciąży i karmienia piersią oraz materiały edukacyjne m.in. kalendarz, broszura, ulotki, magnesy, planer zakupów, pomocne w zmianach i poprawie nawyków żywieniowych.


Realizacja programu:

  • Centrum Medycznym Szpital Św. Rodziny w Łodzi ul. Wigury 19 mgr dietetyki Anna Zielińska, zapisy pod nr telefonu: 42 254 96 91 lub bezpośrednio w placówce

  • NZOZ "ESKULAP", Poradnia Położniczo-Ginekologiczna, Położna Edyta Zalewska, Skierniewiceul. Jana III Sobieskiego 29 tel. 46 832 13 29 w. 111 46 833 37 76 w. 111

  • Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie, Poradnia K, Tuszyn, ul. Żeromskiego 24/26, tel. 42 6143 098 42 6143 097


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.zachowajrownowage.pl
Projekt Zachowaj Równowagę finansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Rzecznik Prasowy

Stan na 28 września 2015 r.