Skip to main content

Dla mediów

Łódzki OW NFZ patronem honorowym BRA DAY Polska

24 listopad 2015

Łódzki Oddział NFZ po raz drugi z radością zaangażował się w organizację obchodów BRA DAY Polska a dyrektor Jolanta Kręcka objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Tegoroczny BRA DAY, czyli dzień informowania o rekonstrukcjach piersi, organizatorzy podzielili na dwie części. Przed południem w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi panie mogły korzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i USG piersi oraz warsztatów prozdrowotnych, a w punkcie informacyjnym ŁOW NFZ założyć konto w ZIP i dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad bezpłatnego leczenia.

Wieczorem, w wyjątkowej auli Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi odbyła się uroczysta Gala BRA-vissime. Jej najważniejszą częścią był pokaz mody z udziałem pań po mastektomii i rekonstrukcjach piersi. Ten niezwykły pokaz mody był wielkim świętem dzielnych kobiet, które zmierzyły się nie tylko z chorobą nowotworową, ale także postanowiły poddać się rekonstrukcji piersi. Modelki dostały owacje na stojąco. 

Dr Piotr Pluta, pomysłodawca BRA DAY Polska, przedstawił w krótkiej i pełnej humoru prezentacji najważniejsze rzeczy, które każda z amazonek powinna wiedzieć o rekonstrukcji piersi, aby móc świadomie rozważyć wszelkie za i przeciw, i świadomie podjąć decyzję o zabiegu.

W Gali BRA-vissime wzięło udział ponad 400 gości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

TV TOYA Wydarzenia

TVP Łódź Łódzkie Wiadomości Dnia

Dziennik Łódzki

Źródło: rzecznik prasowy