Skip to main content

Dla mediów

Dyrektor ŁOW odwiedza zakłady opiekuńczo-lecznicze w Łódzkiem

03 luty 2014

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas konferencji prasowej 17 stycznia br. Pani dyrektor Jolanta Kręcka rozpoczęła wizytowanie zakładów opieuńczo-leczniczych w Łódzkiem.

Podczas dotychczasowych wyjazdów udało się odwiedzić 5 placówek. Pani dyrektor chciała przede wszystkim porozmawiać z podopiecznymi zol-i, dowiedzieć się, czy są zadowoleni z pomocy i opieki,którą zapewniają zakłady, jakie są ich oczekiwania i sugestie dotyczące tej formy opieki i reahbilitacji. W kolejnych placówkach Pani Jolanta Kręcka spotkała się także z dyrekcją i personelem zakładów. Jolanta Kręcka, dyrektor ŁOW NFZ: "Niektóre ZOL-e zapewniają pacjentom niemal rodzinną atmosferę i dobrą opiekę. Chwalą je i rodziny i sami chorzy. W innych warunki są skromne. Brak ogrodu, miejsca do pospacerowania, a przecież pacjenci, bywa, spędzają tam długie miesiące. To budzi mój sprzeciw".

Łódzki NFZ finansuje leczenie w 24 zakładach opiekuńczo leczniczych, na mieszkańców łódzkiego czeka w nich 1100 miejsc. Pacjenci przebywają w zol-ach od kilku dni do nawet kilku lat, średnio, w większości placówek, około 200 dni. Umowy z zakładami opiekuńczo-leczniczymi ŁOW NFZ podpisał do końca 2014 roku.

Zdjęcie nr 1.Dyrektor ŁOW NFZ Jolanta Kręcka wizytuje zakłady opiekuńczo-lecznicze w ŁódzkiemZdjęcie nr 2.Dyrektor ŁOW NFZ Jolanta Kręcka wizytuje zakłady opiekuńczo-lecznicze w Łódzkiem

Zdjęcie nr 3.Dyrektor ŁOW NFZ Jolanta Kręcka wizytuje zakłady opiekuńczo-lecznicze w Łódzkiem