Skip to main content

Dla pacjenta

Walentynki w Łódzkim Oddziale NFZ

Walentynki to święto zakochanych, które zgodnie z przyjętą tradycją, obchodzone jest 14. lutego.

Miłość to nie tylko wzniosłe uczucia – to także codzienne drobiazgi i wzajemna troska, w tym, troska o zdrowie. Czy można zatem podarować drugiej połówce coś piękniejszego i cenniejszego od zdrowia?  

Serce to w przenośnym znaczeniu ośrodek wszelkich uczuć, w tym – głównie miłości. Choć wiemy, że graficzne przedstawienia pięknych, czerwonych serc, umieszczane na ozdobnych walentynkowych kartkach mają niewiele wspólnego z wyglądem ludzkiego serca.

 

Środa, 

14 lutego 2024r. w godzinach 10:00- 14:00

Sala Obsługi Klientów, ul. Targowa 35 Łódź

Walentynki z ŁOW NFZ

Kluczem do zdrowego serca jest odpowiednia profilaktyka. Mowa tu m.in. o zdrowym stylu życia. Sprawnemu sercu sprzyja przede wszystkim regularna aktywność fizyczna.

Chcąc zadbać o dobry stan organizmu, powinniśmy również regularnie monitorować jego prawidłowe funkcjonowanie. Taka postawa pozwoli na wykrycie ewentualnych odchyleń od normy. Dużo lepiej jest bowiem zapobiegać niż leczyć. Leczenie choroby, zdiagnozowanej w początkowej fazie rozwoju, jest natomiast dużo łatwiejsze i bardziej efektywne.  

W tym szczególnym dniu zaprosiliśmy do Łódzkiego Oddziału NFZ licznych specjalistów:

 • lekarza kardiologa oraz pielęgniarkę – koordynatorkę programu KOS Zawał z American Heart of Poland, która przybli8ży pacjentom zasady działania programu.

  KOS – zawał to program rocznej, kompleksowej specjalistycznej opieki kardiologicznej w zakresie: leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego i rehabilitacji przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Udział w programie w całości finansowany jest przez NFZ. Koordynacją procesu leczenia pacjenta zajmuje się dedykowany Koordynator, który wspiera pacjenta przez cały czas programu.

 • studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów IFMSA Oddział w Łodzi, którzy będą klientom wykonywać pomiar poziomu glukozy we krwi;

 • koordynatorki onkologiczne ze Szpitala NU-MED. w Tomaszowie Mazowieckim. Eksperci podpowiedzą jakie podejmować działania profilaktyczne w życiu codziennym oraz co zrobić, jak podejrzewamy u siebie zmiany nowotworowe;

 • Amazonki ze Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonek” z Łodzi z warsztatem samobadania piersi;

  Samobadanie piersi powinnyśmy wykonywać regularnie, dzięki czemu wyczujemy ewentualną różnicę między badaniami. Powinnyśmy wykonywać je zawsze od 3 do 5 dni po miesiączce.
  Rak piersi jest najczęstszym rodzajem nowotworu złośliwego, który dotyka kobiety w Polsce i na świecie. Współcześnie wiele pacjentek może otrzymać skuteczne leczenie dopasowane do przyczyny problemu, z jakim się mierzą. Podstawowym czynnikiem, który decyduje o powodzeniu terapii, wciąż pozostaje jednak wykrycie choroby na wczesnym etapie zaawansowania. Z tego powodu tak dużą rolę odgrywa profilaktyka raka piersi, a przede wszystkim wykonywanie mammografii i samobadanie piersi. Nowotwór przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, dlatego regularne badania mają kluczowe znaczenie.

 • Ośrodek Dawców Szpiku z Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi.
  Eksperci odpowiedzą na liczne pytania: czym jest przeszczep szpiku, kto może zostać dawcą czy jak się zarejestrować.

Stan na dzień: 12 lutego 2024 r.

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji