Przejdź do głównej treści

Dla pacjenta

Profilaktyka chorób cywilizacyjnych w ŁOW NFZ

 

Dzień profilaktyki chorób cywilizacyjnych w ŁOW NFZ

12 kwietnia 2023 r.
sala obsługi ŁOW NFZ
ul. Targowa 35
godz. 10.00-14.00

W środę 12 kwietnia w godz. 10:00-14:00 zapraszamy na Salę Obsługi Klientów NFZ w Łodzi przy ul. Targowej 35 na wyjątkowe wydarzenie poświęcone profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, których źródłem nie jest zakażenie a szybki rozwój cywilizacji. Choroby cywilizacyjne występują globalnie, zarówno w społeczeństwach wysokorozwiniętych, jak i rozwijających się. Skąd się biorą choroby cywilizacyjne, czy można się przed nimi uchronić? Na te i na inne pytania odpowiedzą zaproszeni do ŁOW NFZ goście.

W środę 11 kwietnia na Sali obsługi Klientów w Łodzi gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Diabeciaki.

Dla  wszystkich klientów odbędą się bezpłatne spotkania z edukatorem zdrowotnym w zakresie cukrzycy typu 2. Dodatkowo będzie można bezpłatnie skorzystać z badania poziom cukru we krwi.

 

Plakat 12 kwietnia

 

Dodatkowo będzie można:

  • porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych oraz zasada leczenia,
  • potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta,
  • wyrobić kartę EKUZ.

 

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl. Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałki w godz. 8:00-18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej