Skip to main content

Dla pacjenta

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne i konsultacje przy Stawach Stefańskiego w Łodzi

40

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych zapraszają w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. od godz. 14 na piknik zdrowotny z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi oraz konsultacjami z lekarzami specjalistami i ekspertami.

Piknik będzie towarzyszył biegowi charytatywnemu pod hasłem „Polej Beton”. Bieg jest drugim z cyklu na rzecz budowy Wyjątkowego Domu dla osób z zaburzeniami psychicznymi i chorobą Alzheimera. Wydarzenie odbędzie się nad Stawami Stefańskiego w Łodzi.

 

Stawy Stefańskiego,
Łódź niedziela 29.08.2021 r.
od godz. 14,
okolice placu zabaw

 

40 plus

 

Wyjątkowy Dom to trzy małe kameralne placówki (ok. 30-35 miejsc w każdej z nich) powstające na terenie dawnej szkoły przy ul. Municypalnej 4 w Łodzi.

Będzie on pełnił trzy podstawowe funkcje: pielęgnacyjno-opiekuńczą, aktywizacyjną i usamodzielniającą dla osób długotrwale chorujących psychicznie.

 

W dniu 29.08.2021 odbędzie się bieg charytatywny pod hasłem „Polej Beton”. Bieg jest drugim z cyklu na rzecz budowy Wyjątkowego Domu.

W ramach imprezy planowany jest m.in. :

 • bieg główny dla dorosłych na dystansie 5 km (atest PZLA) - rywalizacja indywidualna i drużynowa
 • biegi towarzyszące dla dzieci na dystansie 250/500 metrów
 • animacje dla dzieci, malowanie twarzy, trampolina
 • zdrowy poczęstunek dla zawodników

W trakcie biegu można biec, biec z psem, maszerować (również z kijkami nordic walking), uprawiać slow jogging lub jechać na wózku inwalidzkim – każda forma aktywności będzie mile widziana.

 • Zapisy na bieg trwają do piątku 27 sierpnia do godz. 12.00.

Informacje dotyczące regulaminu oraz zapisów : www.times4s.pl

 

Stoisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

 • Eksperci z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS i pomogą wypełnić ankietę, na podstawie której otrzymasz e-skierowanie na badania.
 • Na stoisku ŁOW NFZ będzie można zalogować się do IKP w celu dołączenia do programu, założyć profil zaufany oraz będą wydawali Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

 

Dodatkowo dla wszystkich odwiedzających czekają inne atrakcje:

 • bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskich: lekarz onkolog, w godzinach 15.00-18.00;
 • przez cały czas trwania wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych tj. badanie poziomu glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, badania na HCV;
 • przez cały czas trwania wydarzenia będzie można skonsultować się z dietetykiem oraz otrzymać darmowe zdrowe jadłospisy
 • eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Miejski w Łodzi będą obliczali dla Państwa BMI oraz udzielali porad z zakresu profilaktyki cukrzycy
 • eksperci ze Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka prowadzili instruktaż samobadania piersi na fantomach oraz udzielali porad z zakresu profilaktyki raka piersi;
 • dla najmłodszych przewidziany jest kącik plastyczny w którym dzieci będą zapoznawały się z zasadami zdrowego stylu życia.

 

Więcej informacji na temat PROFILAKTYKA 40+

 Wyjątkowy dom

Więcej na temat projektu na stronie www.wyjatkowydom.org.pl

 

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej