Skip to main content

Dla pacjenta

Akcja profilaktyczna w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi

W sobotę 22 lutego, w godz. 9:00-15:00 w Szpitalu Kopernika w Łodzi odbędzie się akcja profilaktyczna wieńcząca tegoroczne obchody
Światowego Dnia Walki z Rakiem oraz Światowego Dnia Chorego.

 

 

W ramach akcji przewidziane są:

 • mammografia (wejście od ul. Paderewskiego 4)
 • konsultacje urologiczne dla Panów (wejście od ul. Pabianickiej 62)
 • konsultacje onkologiczne (wejście od ul. Paderewskiego 4), w tym:
  • konsultacje dot. chorób jelita grubego
  • konsultacje dot. chorób piersi
 • konsultacje z zakresu prawidłowego żywienia i profilaktyki zdrowotnej (wejście od ul. Paderewskiego 4)

 

Na badania i konsultacje obowiązują zapisy, które będą prowadzone w poniedziałek 17 lutego i wtorek 18 lutego w godz. 9:00-14:00 pod numerem 42 689 57 57.

Osoby w wieku 65+ zapraszamy na badania USG w kierunku wykrycia tętniaków aorty brzusznej (wejście od ul. Pabianickiej 62).

Zapisy na badanie w kierunku wykrycia tętniaków aorty brzusznej prowadzone będą pod numerem 42 689 51 13 od poniedziałku 17 lutego do piątku 21 lutego w godzinach 9:00-14:00.

 

W dniu akcji prowadzone będą też zapisy do badań kolonoskopowych w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Badania skierowane są w szczególności do osób  w wieku 50-65 lat, u których nie występują  objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, i które nie miały wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia stoisk naszych Partnerów:

Przedstawicielki Łódzkiej Fundacji Kocham Życie przeprowadzą naukę samobadania piersi i odpowiedzą na pytania związane z doświadczeniem choroby nowotworowej.

Przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zaproponują:

 • założenie profilu zaufanego, który umożliwia logowanie na Internetowe Konto Pacjenta i  otrzymywanie e-recept SMS-em (trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i telefon komórkowy)
 • dla wszystkich bezpłatne diety DASH z serwisu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • informacje na temat zasad bezpłatnego leczenia i wyjazdów sanatoryjnych
 • dla każdego kto odwiedzi stoisko upominki przypominające o profilaktyce

Na stoisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi będzie można dowiedzieć się, jak zostać honorowym dawcą krwi, otrzymać ciekawe materiały informacyjne i gadżety promujące krwiodawstwo.

 

Stoiska będą zlokalizowane na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (wejście od ul. Paderewskiego 4).

 Światowy Dzień Walki z Rakiem, informacje, konsultacje, badania. Logotypy: ŁOW NFZ, Polska Unia Onkologii, Kocham życie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Rzecznik prasowy