Skip to main content

Dla pacjenta

Zrób mammografię i skonsultuj się z onkologiem. Sobota z WSS w Zgierzu i NFZ

16 październik 2019

 

  

wstążeczka

 

Październik - miesiącem walki z rakiem piersi

  

Zapraszamy wszystkie Panie – mieszkanki województwa łódzkiego w wieku od 50- 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej na bezpłatne  badania mammograficzne, które będzie można wykonać w specjalnym mammobusie w sobotę 19 października 2019r. na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 35 w godzinach 9.00 -17.00.

 

Aby wykonać bezpłatne badania, należy zapisać się, dzwoniąc pod numer telefonu
42 254 64 10 lub 517 544 004.

19 października 2019r.  
w sali konferencyjnej (wejście do budynku głównego szpitala)

Od godziny 10.00 do 13.00 stoisko Łódzkiego OW NFZ

 Dzięki profilowi zaufanemu Dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych, a przede wszystkim zalogować na Internetowe Konto Pacjenta. Dzięki IKP można otrzymać e-receptę SMS na telefon.

 

Na stoisku NFZ będzie można potwierdzić profil zaufany, a także założyć Internetowe Konto Pacjenta (IKP), które umożliwia:

  • łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnaleźć informacje o swoich danych medycznych,
  • odbiór i realizację e-recepty oraz weryfikację historii realizowanych recept, dostęp do dawkowania jakie zalecił lekarz i wykazu zakupionych leków w ostatnim czasie,
  • odbiór i realizację e-skierowania do lekarzy specjalistów i na badania,
  • dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił NFZ, a w przypadku rodziców dostęp do analogicznych danych dla swoich dzieci,
  • skorzystanie z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej po wcześniejszym wypełnieniu ankiety zdrowego stylu życia

 

Aby założyć profil zaufany trzeba mieć ze sobą: dowód osobisty, telefon, pamiętać adres poczty elektronicznej (swój e-mail). Ponadto na stoisku będzie można uzyskać informacje na temat leczenia sanatoryjnego, bezpłatnego leczenia, programów profilaktycznych.

 

Od godziny 14.00 w szpitalu będzie można skorzystać z porad lekarza onkologa oraz będzie można uczestniczyć w prelekcji dotyczącej profilaktyki raka piersi – bez zapisów!

 

Udział w akcji potwierdziły też Amazonki, z którymi będzie można porozmawiać o profilaktyce raka piersi.

Wolontariuszki będą dzielić się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiedzą o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiadzą, jak samodzielnie badać piersi.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: Rzecznik prasowy