Skip to main content

Dla pacjenta

Zapraszamy na stanowisko ZUS w Delegaturze w Skierniewicach

02 maj 2018

ZUS

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapraszają wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE do odwiedzenia Delegatury NFZ przy ul. Jagiellońskiej 29 w Skierniewicach 7 maja 2018 r. i skorzystania z tej nowoczesnej formy kontaktu z ZUS.

W godzinach 10.00 - 14.00 będzie można skorzystać i bez udawania się do siedziby ZUS założyć konto!

Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS to nowoczesna i wygodna forma kontaktu z ZUS, dzięki której można załatwiać wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi przez internet, bez wychodzenia z biura lub domu, także poza godzinami działania urzędów.

  • Uzyskasz informacje o Twoich ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach w ZUS
  • Będziesz mieć pewność poprawności danych w przesłanych dokumentach
  • Będziesz mógł otrzymywać indywidualne odpowiedzi z ZUS
  • Będziesz miał wgląd w swoje zwolnienia lekarskie wystawiane drogą elektroniczną


Jeśli jesteś lekarzem za pośrednictwem PUE możesz wystawiać e-ZLA. Masz dostęp do danych swojego pacjenta, jego pracodawców, możesz przeglądać wcześniejsze zwolnienia wystawione pacjentowi. Możesz sprawdzić kto je wystawił, na jaki okres i z powodu jakich schorzeń. Lekarz posiadający profil na PUE ZUS może pobrać bezpłatny certyfikat, dzięki któremu podpisze elektroniczne zwolnienie lekarskie.

 
Aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień wystarczy założyć osobisty profil na PUE ZUS. Trwa to zaledwie kilka minut, a potrzebny jest jedynie dowód osobisty i adres mailowy.

 

pue w NFZ

Źródło: Rzecznik Prasowy