Skip to main content

Dla pacjenta

Pudełko życia - wspólna inicjatywa UMŁ i ŁOW NFZ

Łódzki OW NFZ na zaproszenie prezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego włączył się w inicjatywę pudełko życia i przygotował 10 tysięcy pudełek, które trafią do rąk Seniorów w Łodzi.

zdjęcie nr 1 - pudełko życia

Pudełko życia to prosta i skuteczna inicjatywa UMŁ i ŁOW NFZ, która jest skierowana do osób starszych, schorowanych, samotnych. Pudełko przyda się w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z chorym, np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję.

W pudełku umieszczono wszystkie ważne informacji o pacjencie w jednym miejscu - telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza. W pudełku – to nowość – znajduje się także informacja ŁOW NFZ. Pod hasłem: Seniorze zadbaj o siebie przypominamy o tym, jakich ważnych norm dotyczących ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, BMI powinien przestrzegać Senior, wskazujemy, jakie badania diagnostyczne są dostępne u lekarza specjalisty, lekarza POZ. Na ulotce znajdują się także ważne telefony – rzecznika praw pacjenta i infolinii NFZ.

Pudełko życia powinno znajdować się w lodówce - najlepiej na drzwiach lodówki. Ułatwi to zespołowi ratowniczemu odszukanie informacji. Lodówkę należy oznakować taką samą naklejką, jaka znajduje się na pudełku życia. zdjęcie nr 2 - pudełko życia

Dla łódzkich seniorów ŁOW NFZ i magistrat przygotowali: pudełko z naklejką, naklejkę na lodówkę, wzór karty informacyjnej, ulotkę Seniorze zadbaj o siebie oraz instrukcję, jak przygotować pudełko życia.

Lista punktów, w których można odbierać pudełka życia. Pudełko życia będzie można otrzymać w sobotę 25 czerwca na sali obsługi ŁOW NFZ z okazji dnia otwartego.

Źródło: rzecznik prasowy