Skip to main content

Dla pacjenta

ŁOW NFZ bliżej pacjenta - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Warto się badać, choćby podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem. U 4 pacjentów, którzy skorzystali z bezpłatnych badań profilaktycznych podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi, wykryto chorobę nowotworową.

Pracownicy Łódzkiego Oddziału NFZ wspólnie z lekarzami z Ośrodka przypominali pacjentom, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych. Z badań profilaktycznych - USG piersi, mammografii i porad onkologów - skorzystało 200 pacjentów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ŁOW NFZ, pacjenci zakładali konta w ZIP, pytali o zasady korzystania z szybkiej terapii onkologicznej. Każdy kto odwiedził nasze stoisko, otrzymał wydawnictwa ŁOW NFZ, w tym kalendarzyk rodzinny z listą badań dostępnych u lekarza POZ.

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, które obejmuje pacjentów z nowotworami opieką w ramach kontraktu z NFZ, także zaprosiło pacjentów na obchody Dnia Walki z Rakiem. Można było porozmawiać o metodach walki z rakiem i skuteczności jego leczenia. Stoisko ŁOW NFZ w CDiTO odwiedzali pacjenci zainteresowani zasadami korzystania z bezpłatnej profilaktyki chorób nowotworowych, na wszystkich czekały wydawnictwa NFZ.

Zapraszamy do obejrzenia relacji TV TOYA

Źródło: rzecznik prasowy