Skip to main content

Dla pacjenta

Informacja dla podopiecznych ZOL Dom Pomocy Rodzinie

Łódzki Oddział NFZ uprzejmie informuje, że w związku z licznymi nieprawidłowościami stwierdzonymi podczas kontroli NFZ w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym „Dom Pomocy Rodzinie” w Łodzi przy ulicy Liściastej 9, Dyrekcja Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z tym zakładem.

Umowę wypowiedziano z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, zatem dzień zakończenia umowy przypada na 11 listopada 2014 roku.

W dniu 14 października 2014 r. ŁOW NFZ rozstrzygnął konkurs na świadczenia w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Od 1 listopada 2014 pacjentami będzie opiekował się USK WAM w dawnym Szpitalu im. Sonnenberga przy ulicy Pieniny 30 w Łodzi.


Ponadto informujemy, że zgodnie z prawem (Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.) bezpłatny transport wynikających z potrzeby zachowania ciągłości leczenia ma obowiązek zapewnić pacjentom NZOL Dom Pomocy Rodzinie przy ul. Liściastej.

Dyrekcja ZOL została w dniu 2 października 2014 r. poinformowana o obowiązkach wobec pacjentów i konieczności takiego zorganizowania pracy i przyjęć, by pacjenci bezpiecznie mogli kontynuować leczenie w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, który zostanie wybrany w trwającym właśnie konkursie ofert.

W razie wątpliwości prosimy pacjentów o kontakt pod numerem: 42 275 49 64 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

aktualizacja 15.10.2014 r.

Źródło: rzecznik prasowy