Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Przesunięcie środków finansowych – rozliczenie IV kwartału 2023 (zgodnie z OWU)

07.12.2023

Przypominamy Państwu o możliwości złożenia wniosku o przesunięcia środków finansowych, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umów, za IV kwartał br., zarówno w ramach tego samego rodzaju, jak i między rodzajami świadczeń.

Z uwagi na Zarządzenie 116/2021/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 25.06.2021 r. które wprowadziło od 1 lipca 2021 r. zwiększenie liczby jednostek rozliczeniowych oraz kwoty zobowiązania z tytułu realizacji umowy na wniosek świadczeniodawcy w przypadku gdy realizacja przekroczyła wartości umowy, informujemy, że nie będzie możliwości przesunięcia środków finansowych z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, na pozostałe rodzaje świadczeń.

Przesunięcia w umowach będą realizowane tylko na wniosek Świadczeniodawcy złożony do 15 grudnia 2023 r. Wnioski złożone w późniejszym terminie będą rozpatrywane negatywnie.

Preferujemy składanie propozycji przesunięć elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 15 grudnia 2023 r.

Jeśli nie mogą Państwo przesłać wniosku elektronicznie, prosimy o składanie dokumentów w kancelarii ŁOW NFZ (Łódź, ul. Kopcińskiego 58) - liczy się data wpływu do Oddziału.

Wniosek przesłany elektronicznie nie wymaga wysłania papierowych dokumentów.

Prosimy o bieżące sprawozdawanie świadczeń oraz poprawianie świadczeń błędnie zweryfikowanych.

W module MUS 2.0 w części „rozliczenie za IV kwartał 2023” zaprezentowano Państwu wykonanie kontraktów do listopada br. oraz wartość limitów grudniowych. Udostępnione dane są poglądowe i w przypadku problemów technicznych z ich prezentacją prosimy o składanie wniosków na podstawie przygotowanych przez Państwa danych. 

Źródło: Wydzia Ekonomiczno - Finansowy