Skip to main content

Dla pacjenta

Tydzień Zdrowia Kobiet od poniedziałku w Łódzkiem

Na Dzień Kobiet nie tylko kwiatek. Z okazji 8 marca łódzki oddział NFZ zaprasza na wydarzenia dotyczące zdrowia kobiet oraz… mężczyzn.

 

Z okazji Dnia Kobiet łódzki oddział NFZ wraz z partnerami wydarzenia zachęca panie (i ich bliskich), by zadbali o siebie i swoje zdrowie. Będziemy namawiali do regularnych badań kontrolnych, przygotowaliśmy także wydarzenia profilaktyczne: konsultacje, badania i prelekcje.

 

 

 

Tydzień Zdrowia Kobiet i Mężczyzn z łódzkim NFZ rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (4 marca) i potrwa do kolejnego poniedziałku (11 marca).

 

Najwięcej wydarzeń odbędzie się w Sali Obsługi Klienta Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (ul. Targowa 35), zapraszamy także do naszych partnerów na pomiary i stoiska profilaktyczne.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Poniedziałek, 4 marca

 • sala obsługi, Łódź, ul. Targowa 352 w godz. 14.00-17.00 podczas inauguracji tygodnia będzie można spotkać się z amazonkami z  Łódzkiego Klubu Amazonka i studentami z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA i dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki raka endometrium i raka szyjki macicy oraz szczepień przeciw HPV.

Na sali obsługi stanął nowy kiosk profilaktyczny, z nowymi funkcjonalnościami, np. pomiarem saturacji czy siły mięśniowej. Analiza składu ciała, którą także można zrobić w kiosku, mierzy wskaźniki tkanki tłuszczowej (w tym tłuszczu trzewnego), mięśniowej oraz zawartości w organizmie wody. Dzięki temu pozwala zdiagnozować wiele poważnych dla zdrowia i życia chorób, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość.

 • Gminny Ośrodek Kultury  w Wyknie, Wykno 25 w godz. 17:00-19:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała oraz prelekcja profilaktyczna.
 • Kino Kobiet w Kinie Polonez w Skierniewicach, ul. Wita Stwosza 2/4 w godz. 18:00-20:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

 

Wtorek, 5 marca

 • Miejskie Centrum Medyczne "Górna" w Łodzi, ul. Felińskiego 7, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała 
 • Laboratorium Medyczne ALAB w Piotrkowie Trybunalskim ul. Sulejowska 40a, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała 

Środa, 6 marca

 • sala obsługi, ul. Targowa 35, w godz. 10-14
 • Do Państwa dyspozycji eksperci, amazonki i studenci z IFMSA.

Przed salą obsługi stać będzie mammobus, w którym kobiety w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały mammografii (kobiety z grupy ryzyka w ciągu roku)  będą mogły bezpłatnie zrobić to ważne badanie – wystarczy dowód osobisty.

 • Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi, ul. Sienkiewicza 88, w godz. 10:00-14:00 - prelekcja profilaktyczna dotycząca profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy oraz warsztaty z nauki samobadania piersi.
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Sieradzu ul. Armii Krajowej 7, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.
 • Przychodnia Świat Zdrowia w Skierniewicach ul. Reymonta  31, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.
 • Megamed w Piotrkowie Trybunalskim ul. Polna 13/13,  w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Czwartek, 7 marca

 • sala obsługi, ul. Targowa 35, w godz. 10.00-14.00 - tematem spotkań będą choroby w obrębie kobiecych narządów płciowych, takie jak rak szyjki macicy i endometrium.

To wyjątkowa okazja, żeby bezpłatnie skonsultować się z urofizjoginekolożką dr Anitą Sikorą-Szubert oraz położną, które specjalizują się w leczeniu nietrzymania moczu. Ekspertki z  Fundacji Pokonać Endometriozę będą udzielały pomocy kobietom, które cierpią na tę chorobę. Studenci z IFMSA będą informowali na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

 • Miejskie Centrum Medyczne "Górna" w Łodzi, ul. Rzgowska 170, w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.
 • NZOZ Eskulap w Sieradzu ul. Popiełuszki 2,  w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.
 • Przychodnia Świat Zdrowia w Skierniewicach ul. Orkana 6,  w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Piątek, 8 marca

W Dzień Kobiet czyli w piątek 8 marca na sali obsługi klientów w Łodzi, przy ul. Targowej 35 w godz. 10-14 tematem będą kwestie serca, będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

 • Pielęgniarki z  MCM Łódź Widzew zmierzą poziom glukozy we krwi.
 • Będzie można także dołączyć do rejestru dawców Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku.

Sobota, 9 marca

 • Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi, ul. Przyrodnicza 7/9, w godz. 10.00-13.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

 

Poniedziałek, 11 marca

Tydzień wydarzeń w sali obsługi zakończy się spotkaniem dotyczącym… zdrowia mężczyzn.

 • Na sali obsługi w Łodzi przy ul. Targowej 35 od godz. 14 do 17 dyżurować będą specjaliści od męskiego zdrowia, w tym przedstawiciele Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator”, urolog z Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
 • Na sali obsługi w Łodzi przy ul. Targowej 35 od godz. 14 do 17 konsultacje z lekarzem pulmonologiem dr Tomaszem Mydłowskim Ordynatorem I Oddziału Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego ze szpitala Chorób Płuc im. Bł. Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi. 
 • Stowarzyszenie Osób z NTM w Łodzi, ul. Tuwima 10 (Fabryka Aktywności Miejskiej), w godz. 12.00-13.00  - prelekcja profilaktyczna nt. "Cyfrowe Zdrowie, kiedy Internet sprzyja zdrowiu".
 • Dom Kultury w Łęczycy, Aleja Jana Pawła II 11 , w godz. 11.00-13.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała, będzie można porozmawiać z ekspertami zakresie profilaktyki chorób serca.

Spotkania mają nie tylko rozwiać wątpliwości pacjentek, ale też zachęcić do korzystania z programów profilaktycznych NFZ przeznaczonych dla kobiet, w tym do cytologii dającej szansę na wczesne wykrycie i wyleczenie raka szyjki macicy czy do regularnej mammografii, która pozwala wcześnie wykryć zmiany w piersiach i je wyleczyć. Badania są bezpłatne, dostępne bez kolejki i bez skierowania.

 

Piękne kwiaty, zabiegi kosmetyczne czy wizyta w kinie. Kobiety lubią dbać o siebie, jednak ich kalendarz koniecznie powinien być uzupełniony o badania profilaktyczne. Cytologia, mammografia, profil lipidowy, wizyta u ginekologa raz do roku, każda z nas musi o tym pamiętać.


Przy okazji można skorzystać ze stałej oferty sali, porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych lub zasad leczenia, potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta czy wyrobić kartę EKUZ.

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w sali obsługi klienta NFZ odbywają się regularnie.

Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl .

Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałek od 8:00- 18:00, a od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00, rezerwacja wizyt przez stronę www.wizyty.nfz-lodz.pl lub 800 190 590.

 Stan na dzień: 29 lutego 2024 r.

Źródło: Rzecznik prasowy