Skip to main content

Dla pacjenta

25 września 2023 r. Dzień Zdrowej Jamy Ustnej z ŁOW NFZ

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza  25 września 2023 r. (poniedziałek) na Salę Obsługi Klientów w Łodzi przy ul. Targowej 35 na wydarzenie pod hasłem „Dzień Zdrowej Jamy Ustnej z ŁOW NFZ”.

 

W godz. 14:00-17:00 gościć będziemy:

  • Dentobus dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, gdzie najmłodsi będą mogli skorzystać z wizyty adaptacyjnej i przejść kontrolne badanie stomatologiczne, rozpocząć leczenie próchnicy, a rodzice dostają szczegółową ocenę stanu zębów dzieci wraz z dalszymi zaleceniami.
  • Lekarza stomatologa z przychodni NS ZOZ "Super-Dent", który będzie udzielał porad w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także przeprowadzi konsultacje odnośnie leczenia chorób zębów i dziąseł.
  • Lekarza stomatologa protetyka Agatę Klink- Laskowską (dostępna dla Klientów w godz. 15:00- 17:00), która przeprowadzi konsultacje na temat leczenia protetycznego oraz udzieli informacji dotyczących korzyści z uzupełnienia braków w uzębieniu.

 

Profilaktyka stomatologiczna jest kluczowym elementem dbania o stan naszych zębów, co jak wiadomo przekłada się bardzo na ogólny  stan zdrowia całego organizmu. Działanie takie zapobiega tworzeniu się chorób zębów (np. próchnicy) oraz przyzębia (tkanek okalających ząb) poprzez ich wczesne wykrycie oraz leczenie. Profilaktyka jest szczególnie ważna dla zachowania pięknych i zdrowych zębów oraz dziąseł, bowiem samo tylko szczotkowanie i nitkowanie zębów nie wystarcza. Zawsze jest „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nawet w przypadku wystąpienia problemów stomatologicznych zakres leczenia jest wówczas o wiele mniejszy i mniej kosztowny.

Naszych Pacjentów edukujemy, aby już od najmłodszych lat wdrażali u dzieci dobre nawyki, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę zębów. Staranne mycie zębów – nawet najnowocześniejszą szczoteczką, najlepszą pastą z fluorem, nitkowanie i płukanie to jeszcze nie wszystko. Takie zadanie edukacyjne, jest dla rodziców jednym z kluczowych w ukształtowaniu późniejszych nawyków dorastających już dzieci.

Wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym należy przeprowadzać regularnie. Podczas badania zaś zapewniamy kompleksową weryfikację stanu uzębienia, stanu błon śluzowych jamy ustnej oraz profesjonalną stomatologiczną profilaktykę fluorową.dr Katarzyna Bąkowska 

NS ZOZ "Super-Dent"

 

 

 

 

Źródło: Wydział Obsługi Klienta i Profilaktyki