Skip to main content

Dla pacjenta

Nawigator Pacjenta - nowy poradnik jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia

Nawigator Pacjenta - Praktyczny poradnik jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia

 

Rzecznik Praw Pacjenta opracował specjalnie z my ślą o pacjentach praktyczny poradnik, jak poruszać się po systemie ochrony zdrowia  Nawigator Pacjenta.

 

Jest to opracowanie w formie pytań i odpowiedzi, które pokazuje jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia w Polsce. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie, które często nurtują pacjentów poszukujących drogi do szybkiego uzyskania pomocy i skutecznego leczenia.

 

To ważne, by Pacjent był świadomy swoich praw i możliwości, stając się bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia. Można tu dowiedzieć się jak działa podstawowa opieka zdrowotna, opieka szpitalna i specjalistyczna, a także opieka nad ciężarną i dzieckiem. W jasny sposób wyjaśnia zasady refundacji leków oraz wyrobów medycznych. Odpowiada na pytania odnośnie działania transportu sanitarnego i zaświadczeń lekarskich oraz opieki hospicyjnej. Z Nawigatora pacjent dowie się jakie ma prawa, a także jakie badania profilaktyczne może wykonać.

 

To praktyczne i aktualne narzędzie dla pacjentów, ale też nieocenione źródło wiedzy dla pracowników placówek medycznych.

 

Więcej informacji na stronie Rzecznik Praw Pacjenta.

Źródło: Wydział Obsługi Klienta i Profilaktyki

Praktyczny poradnik znajdziesz na stornie: Nawigator Pacjenta. Praktyczny poradnik jak poruszać się po systemie ochrony zdrowia - Rzecznik Praw Pacjenta - Portal Gov.pl (www.gov.pl)