Skip to main content

Dla pacjenta

Tydzień Zdrowia Rodzin w Narodowym Funduszu Zdrowia

Od 26 maja do 2 czerwca zapraszamy rodziny do naszych oddziałów w każdym województwie.

 

Dzień rodzin plakat

 

 • Przygotowaliśmy profilaktyczne niespodzianki m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi czy inspirujące pomysły na zdrowe dania.
  Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Budowanie zdrowych nawyków zaczynamy już od dziecka.
 • Przed nami wyjątkowy dzień w roku - Dzień Mamy.
  Dzień, w którym każda mama powinna poczuć się wyjątkowo. O niezapomniane chwile zadbają najbliżsi. My chcemy zadbać o Wasze zdrowie. Zdrowie wszystkich mam i ich rodzin.

 

Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu na pewno nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice wykonają pomiary w kiosku profilaktycznym, dzieci poznają talerz zdrowego żywienia i dowiedzą się jak prawidłowo budować zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

 

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ!

 

Od 26 maja do 2 czerwca we wszystkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia, przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

 

Odwiedź nasze sale obsługi klienta i:

 • zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia
 • skorzystaj z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, w którym wykonasz m.in. analizę składu masy ciała, określisz wskaźnik BMI, zmierzysz ciśnienie tętnicze
 • wyniki pomiarów omów z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia
 • otrzymasz dokładną informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których wykonasz badania
 • zapoznasz się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademii NFZ
 • zyskasz plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb

  

 Dzień rodzin plakat 2

 

Sala Obsługi w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim pełna atrakcji!

   

Plakat informacyjny

 

26 maja 2023 r.

26 maja 2023 r. - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 
Konsultacje ze specjalistami oraz bezpłatne badania:

 • 9:00-13:00 lekarz ginekolog,
 • 12:00-15:00 urofizjoginekolog,
 • 13:00-16:00 mammografia w mammobusie (kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. ).

Dodatkowo w godz. 12:00-16:00 będziemy uczestniczyć w wydarzeniu profilaktycznym pod hasłem „Badamy nie tylko Mamy” w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonka”.

 

Tego dnia pracownicy Delegatury w Skierniewicach w godz. 11:00-15:00 wezmą udział wDniu Rawy Mazowieckiej na terenie Placu Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej. 
Towarzyszyć nam będzie Rawskie Stowarzyszenie Amazonek. 

 

28 maja 2023 r.

 

28 maja 2023 r. (niedziela) w godz. 8:00-14:00 zapraszamy na IX Bialski Dzień Profilaktyki pod hasłem: ,,Zdrowie to nie galaktyka, zdrowie to profilaktyka‘ w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Białej Rawskiej przy  ul. Mickiewicza 24.

Organizatorem jest Urząd Miasta w Białej Rawskiej. Oczywiście zapraszamy do naszego stanowiska informacyjnego, gdzie przed wakacjami będzie można wyrobić kartę EKUZ, porozmawiać o profilaktyce przy stanowisku profilaktycznym oraz wykonać pomiary składu ciała na analizatorze.

  

28 maja 2023 r. (niedziela) w godz. 13:00-18:00 zapraszamy również na wyjątkowy  Super Dzień Dziecka w Skierniewicach.

Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice i ŁOW NFZ spotkają się z Państwem w Parku Miejskim w Skierniewicach. Miejskie Świętowanie Dnia Dziecka nierozerwalnie związane jest z akcją Drzewko Życia. Do zobaczenia!

 

29 maja 2023 r.

29 maja 2023 r. (poniedziałek)  - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 - w godz. 14:00-17:00 gościć będziemy dietetyka (Dobry Dietetyk Michał Marciniak).

Na naszych klientów czekać będzie ceniona pielęgniarka z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi, która wykona bezpłatny pomiar poziomu glukozy we krwi.

  

30 maja 2023 r.

30 maja 2023 r. (wtorek) - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 - w godz. 12:00-15:00  gościć będziemy lekarza urologa i edukatora onkologicznego z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, którzy przybliżą zagadnienia związane z nietrzymaniem moczu i profilaktykę chorób układu moczowego oraz profilaktyką raka.

 

31 maja 2023 r.

31 maja 2023 r. (środa) - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 - w godz. 12:00-15:00 zaprosiliśmy:

 • lekarza położnika,
 • doradcę laktacyjnego,
 • położne ze Szpitala MEDEOR
 • położną ze szkoły rodzenia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
 • położną ze Szkoły Rodzenia Cud-Na-Rodzinka,
 • którzy będą odpowiadać na pytania związane z profilaktyką okresu ciąży połogu i porodu.

Eksperci ZUS zapoznają młodych rodziców z zasadami składania wniosków o 500+ i innych świadczeń rodzinnych.

 

1 czerwca 2023 r.

Dzień Dziecka plakat

 

1 czerwca 2023 r. (czwartek) - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 - event z okazji przypadającego na ten dzień Dnia Dziecka.

W godz. 12:00-15:00 na najmłodszych klientów czekać będzie dentobus (dzięki uprzejmości NZOZ Super – Dent) oraz Szpital Pluszowego Misia i studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IMFSA.

Dodatkowo każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch dzięki  specjalistom z firmy Omnifon.  

  

 • W Delegaturze w Piotrkowie Trybunalskim w godz. 11:00-13:00 gościć będziemy eksperta Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim, który odpowie na pytania: jak uchronić się przed kleszczami, gdzie można je spotkać, jakie choroby wywoływane są przez kleszcze. Hasło wydarzenia „Uwaga Kleszcze”.
 • W godz. 10:00-18:00 weźmiemy  udział w wydarzeniu organizowanym przez Łódzki Urząd Marszałkowski w Ozorkowie z okazji Dnia Dziecka w Parku Miejskim w Ozorkowie. Park usytuowany jest pomiędzy ulicami Listopadową, Starzyńskiego i Traugutta oczywiście w Ozorkowie.

 

Dzień Dziecka Ozorków

 

2 czerwca 2023 r.

 • 2 czerwca 2023 r. (piątek)  - Sala Obsługi w Łodzi ul. Targowa 35 - w godz. 12:00-15:00 gościć będziemy ekspertów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – tematyką tego dnia będzie profilaktyka chorób odkleszczowych.
 • Będzie można również sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera.
 • Na Sali będzie  do Państwa dyspozycji lekarz chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.   

 

3 czerwca 2023 r.

3 czerwca 2023 r. w Ostrowie Warckim (Przystań Jachtowa) w godz. 10:00-18:00 z rodzinami naszego województwa wspólnie z Łódzkim Urzędem Marszałkowskim powitamy lato pod hasłem „Rozpoczęcie lata z województwem łódzkim”.

Na naszym stanowisku profilaktycznym rodzice będą mogli wykonać pomiar składu ciała oraz porozmawiać o programach profilaktycznych. Dodatkowo każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł wyrobić kartę EKUZ.

 

4 czerwca 2023 r.

4 czerwca 2023 r. w Łodzi wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń Urzędu Miasta Łodzi w godz. 12:00-17:00 zorganizujemy stanowisko profilaktyczne podczas Miejskiego Dnia Dziecka w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 19 (przy sklepie o nazwie „Galeria Mistrzów Skup Biżuterii Skup Diamentów”). 

Tutaj będzie czekał punkt informacyjny NFZ. Będzie można wyrobić kartę EKUZ oraz skorzystać z pomiaru składu ciała na analizatorze przy stanowisku profilaktycznym.

 

 Dzień rodzin plakat 3

 

 

Bezpłatna mammografia

Dzień Mamy to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Zapytaj swojej mamy, czy o niej pamięta? Kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ.

 

W każdym województwie będą czekały też MAMMOBUSY, czyli mobilne pracownie, gdzie panie mogą wykonać mammografię. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i kalendarz postoju mammobusów, i przyjść na badanie. Harmonogram jest dostępny m.in. na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.otwiera się w nowej karcie

 

Zrób sobie prezent i zbadaj się profilaktycznie

Odwiedź stronę Akademia NFZotwiera się w nowej karcie i skorzystaj z bezpłatnego kalendarza badań. To bardzo proste. Zaznacz tylko płeć i wiek, a w kalendarzu wyświetlą się badania profilaktyczne, które warto wykonać.

 

Sprawdź kalendarz badań profilaktycznych

 

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej