Skip to main content

Dla pacjenta

Profilaktyczny weekend w Skierniewicach w ramach drugiej edycji Mobilnej Strefy Zdrowia projektu „Zdrowe Życie”

 

W miniony weekend  spotkaliśmy się z mieszkańcami Skierniewic  i okolic
w Mobilnej Strefie Zdrowia
w ramach projektu „Zdrowe Życie”.

 Pkata informacyjny o akcji.

 

Na na Rynku Głównym im. Jana Odrowąża w Skierniewicach odbyła się honorowa inauguracja drugiej edycji projektu "Zdrowe życie". To ogólnopolska profilaktyczna akcja, w ramach której specjalne mobilne miasteczka zdrowia odwiedzą 22 miejscowości. 

   

Przedstawiciele władz, reprezentacja Prezydenta RP, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, PZU

 

- Zdrowie to jedna z najważniejszych w naszym życiu wartości; możemy o nią dbać indywidualnie, ale możemy też instytucjonalnie wspierać tę troskę. Projekt prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy jest ukierunkowany na wsparcie instytucjonalne
- mówiła Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

  

- Najcenniejszą inwestycją jest ta dotycząca profilaktyki, bowiem w długim okresie zwraca się ona w sposób niewyobrażalny. Dlatego cieszy mnie, że projekt jest kontynuowany w wielu miastach na terenie kraju. Jeśli pojawi się jakikolwiek znak zapytania w konsultacjach z dermatologiem, kardiologiem, pulmonologiem czy na przeglądzie dentystycznym dla dzieci, prosiłbym o konsultację ze specjalistami w ramach normalnej ścieżki opieki zdrowotnej - bo taki też jest cel tego wydarzenia -
tłumaczył wiceminister zdrowia Marcin Martyniak 

 

 Dyrektor Olsiński, Prezes Nowak w towarzystwie Amazonek.

 

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia dodał natomiast, że badania profilaktyczne służą przede wszystkim temu, aby zyskać pewność, że jesteśmy w dobrej kondycji i naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

- Jeżeli coś się wydarzy, to polska medycyna jest na tak wysokim poziomie, że im szybciej zaczniemy interweniować, tym większa szansa na sukces w leczeniu
-
przekonywał Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

  

 Ludzie przy stoisku NFZ.

 

W ten piękny słoneczny weekend można było skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych, konsultacji lekarskich oraz otrzymać szczegółowe informacje dotyczące profilaktycznych programów NFZ. Każdy, kto odwiedził skierniewicki rynek mógł poddać się m.in.: badaniu USG płuc, spirometrii, EKG, badaniu dermatologicznemu, a także wziąć udział w poradzie dietetycznej czy z zakresu fizjoterapii.

  

Dentobus

 

Ponadto na miejscu były: mammobus, dentobus i krwiobus oraz pojazdy straży pożarnej i policji.

W mammobusie można było skorzystać z profilaktycznej mammografii – badania które wykrywa nawet najmniejsze zmiany w piersi. Jako pierwsza, tuż po g. 10 z mammografii skorzystała Pani Małgorzata. Różowa kurtka przypomniała nam, że to właśnie październik – miesiąc różowej wstążeczki, która ma przypominać o tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Do badań mammograficznych namawiały skierniewiczan i gości strefy doradczynie z NFZ i dyrektor oddziału Artur Olsiński.

  

Dyrektor Olsiński przy mikrofonie podczas debaty.

 

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wziął również udział w debacie "W zdrowym ciele zdrowy duch", na której podkreślił, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Profilaktykę powinniśmy traktować priorytetowo a zmiany swoim życiu zacząć wprowadzać od dziś.

   

Prezes NFZ gratulujący zawodniczce reprezentującej NFZ.

 

Jednym z elementów sobotniego spotkania był Bieg po zdrowe życie, w którym wzięło udział ponad 400 osób!

Pracownicy NFZ udzielili ponad 1500 porad i informacji z zakresu #ProgramProfilaktyczny, portalu #DietyNFZ, uzdrowisk i zasad leczenia.

  • 90 osób zyskało kartę #EKUZ
  • 72 Panie zdecydowały się wykonać #mammografia na #NFZ w #mammobus
  • stanowisko #Amazonki odwiedziło ponad 90 osób
  • farmaceuci @OIAWarszawa udzielili 95. konsultacji
  • udzielono także około 100. badań i konsultacji w #dentobus.

 

Pani Minister Bandych gratulująca dzieciom.

 

Źródło: Rzecznik prasowy