Skip to main content

Dla pacjenta

Zdrowy tydzień z NFZ. Profilaktyka cukrzycy, specjalne spotkanie dla mam

 

Łódzki oddział NFZ zaprasza na listopadowe spotkania ze specjalistami z zakresu zdrowia.
Tematy to zażywanie antybiotyków, zalety rzucania palenia oraz profilaktyka cukrzycy

 

Listopadowe potkania o zdrowiu w Sali Obsługi Klienta NFZ w Łodzi

W dniach (14-18 listopada) w Sali Obsługi Klienta Łódzkiego Oddziału NFZ przy ul. Targowej 35 w Łodzi odbędą się cztery spotkania z ekspertami z zakresu zdrowia. Są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Nie wymagają wcześniejszych zapisów.

 

Profilaktyka cukrzycy. Spotkanie w poniedziałek (14 listopada)

Już w najbliższy poniedziałek (14 listopada) mieszkańcy regionu będą mogli zdobyć wiedzę o profilaktyce cukrzycy. W godz. 10-14 będzie można porozmawiać z doradcą NFZ ds. profilaktyki i promocji zdrowia, z dietetykiem,  przedstawicielem Fundacji Diabeciaki oraz edukatorem z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział w Łodzi.

Każdy będzie też mógł zbadać sobie poziom cukru we krwi.

 

Cukrzyca ciążowa. Spotkanie we wtorek 

 

We wtorek (15 listopada) również w godz. 10-14 odbędzie się spotkanie dla kobiet w ciąży i planujących ciążę na temat cukrzycy ciężarnych i możliwościach profilaktyki. Będzie można skorzystać z konsultacji z lekarzem pediatrą, położną, fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz z edukatorem zdrowotnym w zakresie cukrzycy ciążowej. Okazją do spotkań jest przypadający 14 listopada Dzień Świadomości Cukrzycy.

 

Jak rzucić palenie? Spotkanie w czwartek (17 listopada)

W czwartek (17 listopada) w godzinach 13-15 w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia w sali pojawią się przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łodzi. Chętnym wykonają pomiary zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera. O rzucaniu palenia będzie też można porozmawiać z edukatorem zdrowotnym.

 

Antybiotyki. Spotkanie w piątek (18 listopada)

Natomiast na przyszyły piątek (18 listopada) w godz. 10-14 zaplanowano wydarzenie na temat antybiotyków. Ma ono związek z przypadającym tego dnia Europejskim Dniem Wiedzy o Antybiotykach. Uczestnicy przed sezonem przeziębień dowiedzą się, jak racjonalnie stosować antybiotyki. W Sali Obsługi Klienta ŁOW NFZ dostępny będzie diagnosta mikrobiolog dr Karol Majewski, który opowie o racjonalnej antybiotykoterapii. Na miejscu będzie można wykonać bezpłatny test wymazowy przeciwko antygenowi paciorkowca Streptococcus pyogenes a także test na koronawirusa SARS-Cov-2.

 

Wystawa o antybiotykach. Od 18 do 30 listopada

Dodatkowo od 18 do 30 listopada w godzinach pracy SOK ŁOW NFZ, dzięki uprzejmości WSSE w Łodzi będzie można zobaczyć wystawę o antybiotykach i rosnącej odporności drobnoustrojów na te leki.

 

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Sala Obsługi Klienta NFZ przy ul. Targowej 25 w Łodzi. Co można tu załatwić?

Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Numerki do doradców wydawane są 45 minut przed końcem pracy, wizytę można też zarezerwować też przez stronę internetową: wizyty.www.nfz-lodz.pl

W czym dokładnie pomogą doradcy Sali Obsługi Klienta NFZ?

  • wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • pomogą w założeniu Profilu Zaufanego oraz Internetowego Konta Pacjenta
  • podpiszą umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
  • potwierdzą zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne
  • udzielą informacji na temat zasad bezpłatnego leczenia
  • pomogą wyjaśnić sytuację ubezpieczeniową
  • wskażą placówki medyczne z najbliższymi terminami leczenia
  • przyjmą dokumenty przenoszące prawo do świadczeń zdrowotnych z innych krajów UE/EFTA
  • udzielą informacji w sprawie leczenia uzdrowiskowego

Na Sali Obsługi Klienta przy ul. Targowej 35 można też skorzystać z samoobsługowego kiosku profilaktycznego, który mierzy ciśnienie krwi, robi analizę składu ciała, oblicza BMI, a na koniec drukuje dane z uzyskanych pomiarów.

Wyniki pomiarów można na miejscu omówić z doradcą na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Doradcy opowiedzą też o programach profilaktycznych NFZ, np. chorób płuc, raka piersi, szyjki macicy, dla osób w wieku 40 plus, badań prenatalnych, a także o bezpłatnych dietach przygotowanych przez NFZ.

Źródło: Rzecznik prasowy.