Skip to main content

Dla pacjenta

Dzień Zdrowego Uśmiechu w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia

  

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia serdecznie zaprasza
na wrześniową akcję „Dzień Zdrowego Uśmiechu w ŁOW NFZ”.

 

12 września 2022 r.
Sala obsługi ŁOW NFZ ul. Targowa 35 w Łodzi
godz. 10.00 - 14.00

 

W dniu 12 września na sali obsługi w Łodzi będą czekać na Państwa eksperci w zakresie protetyki stomatologicznej oraz dietetyk.

 

W ramach wydarzenia  będzie można skonsultować się z  przedstawicielem Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie protetyki stomatologicznej, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące rodzajów protez. Podpowie w jakich sytuacjach należy wykonać protezy, które są najlepsze i najbezpieczniejsze, z jakich materiałów są wykonywane. Będzie można dowiedzieć się jakie są nowe technologie protetyczne i rozwiązania. Ekspert wskaże również wady oglądanych protez i udzieli praktycznych rad w zakresie wyboru, stosowania i pielęgnacji protezy.

O protezie zębowej warto pomyśleć wtedy, gdy braki w uzębieniu wpływają na obniżenie komfortu życia. Nie jest przy tym aż tak istotne, czy taki stan rzeczy jest spowodowany trudnościami w spożywaniu pokarmów, mówieniu, czy jest to problem natury estetycznej. Dobre samopoczucie jest ważne w każdym wieku.

 

Dodatkowo będzie czekał na Państwa Dietetyk – na swoim stanowisku będzie udzielać seniorom informacji na temat tego co jeść, aby dłużej utrzymać protezę w doskonałej formie.

 

Dentobus

 

Na najmłodszych będzie czekał dentobus - czyli mobilna opieka stomatologiczna dla dzieci.

Ważne! Żeby skorzystać z badań dziecko musi przyjść z opiekunem!

Z badań w dentobusie będzie można skorzystać na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich im. Ks. Bosko w Łodzi przy ul. Wodnej 34.

 

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Upewnić się, że wszystkie pomiary są w porządku i dobrać dietę? Odwiedź kiosk profilaktyczny NFZ na sali obsługi!

Samooobsługowe kioski profilaktyczne wyglądają futurystycznie i tym właśnie mają przyciągać uwagę. Można w nich wykonać pomiary wzrostu, masy ciała, indeksu masy ciała (BMI), składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Podstawowe pomiary medyczne są niezbędne, aby ocenić ryzyko najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Ta nowa akcja prozdrowotna ma przede wszystkim na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowiu i szeroko pojętej profilaktyce.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji