Skip to main content

Dla pacjenta

Zaproszenie na Białą Sobotę - bezpłatne badania i porady

Biała sobota

 

W szpitalach i przychodniach wojewódzkich w całym regionie będzie można zmierzyć ciśnienie, cukier, natlenienie krwi, ale również przejść badania EKG, poradzić się psychologa czy onkologa. Bez opłat i bez rejestracji.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa, w tym uchodźców z Ukrainy
– zachęca Piotr Adamczyk wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

„Biała sobota” to taki dzień, w którym otwarte są drzwi placówek medycznych należących do samorządu województwa łódzkiego. Na zainteresowanych czekają lekarze specjaliści i pomoc medyczna. Robią podstawowe badania i w razie konieczności kierują na leczenie lub uspokajają, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku.

 

Biała będzie właśnie najbliższa sobota – 9 kwietnia.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa do skorzystania z konsultacji lekarskich i psychologicznych oraz wybranych badań. Zachęcamy do przyjścia również obywateli Ukrainy zamieszkujących w naszym regionie. Nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba się nigdzie zapisywać
– mówi wicemarszałek Piotr Adamczyk.

 

W godzinach 9-15 można przyjść do jednego z 15 punktów w województwie.
Większość z nich oferuje: pomiar ciśnienia, glikemii, saturacji, badania EKG. W czterech miejscach można liczyć na konsultacje psychologiczne, a w szpitalu im. Kopernika w Łodzi również onkologiczne. W większości placówek będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

 

Wykaz badań przypisanych do poszczególnych szpitali i przychodni znajduje się w załączonych ulotkach.

Źródło: Rzecznik prasowy