Skip to main content

Dla pacjenta

Nowa siedziba Delegatury ŁOW NFZ w Sieradzu

Po 20 latach pracy przy pl. Wojewódzkim 3 delegatura ŁOW NFZ w Sieradzu zmienia siedzibę. Od poniedziałku 23 czerwca 2020 r. czekamy na Państwa kilkaset metrów dalej w Centrum Biznesu Rondo przy  ul. Jana Pawła II 3.

 

Nowa siedziba NFZ w Sieradzu, budynek 3-pietrowy ze szklaną fasadą

Nowa siedziba Delegatury ŁOW NFZ w Sieradzu
ul. Jana Pawła II 3

 

Delegatura ŁOW NFZ mieściła się w dotychczasowej lokalizacji od początku powstania Kas Chorych. Z dniem 22 czerwca 2020 r. zmieniamy siedzibę.

 

Zapraszamy do Sali Obsługi Klienta nowoczesnej  i przestronnej, a przede wszystkim łatwiej dostępnej dla Seniorów i osób z niepełnosprawnościami - w nowej siedzibie jest winda, której brakowało w dotychczasowym miejscu. Nowością jest także klimatyzacja i osobna toaleta dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Obok budynku jest też kilka miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Wszystko to, zgodnie z przyjętą przez NFZ strategią podniesie standard obsługi klientów NFZ i ułatwi im szybkie i komfortowe załatwianie spraw związanych z działalnością NFZ: potwierdzanie profilu zaufanego, logowanie na konto IKP, wydawanie kart EKUZ, potwierdzanie zleceń na wyroby medyczne.

 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną nad bezpieczeństwem pacjentów i pracowników NFZ czuwa koordynator obsługi klientów, który dba, aby przy 1 stanowisku obsługiwano 1 osobę. Na salę zapraszane są osoby w maseczkach, które zakrywają nos i usta. Pracownicy NFZ pracują za szybami ochronnymi, w rękawiczkach.

 

WAŻNE! Budynek, w którym mieści się nowa siedziba Delegatury ŁOW NFZ jest w centrum miasta, przy zbiegu głównych ulic (rondo) około 600 m pieszo od starej siedziby.

 

  Zdjęcie starej siedziby NFZ w Sieradzu, biały budynek z podcieniem

Stara siedziba Delegatury ŁOW NFZ w Sieradzu
Plac Wojewódzki 3

 

Sala Obsługi Klienta w Sieradzu w liczbach

W roku 2019 pracownicy Delegatury ŁOW NFZ w Sieradzu wydali około 23 000 kart EKUZ (w miesiącach czerwiec, lipiec jest to około 4500/m-c) oraz potwierdzili około 26 000 zleceń na przedmioty ortopedyczne. 200 osób potwierdziło profil zaufany.

;

Źródło: rzecznik prasowy