Skip to main content

Dla pacjenta

Praca sal obsługi NFZ. Załatw swoje sprawy korespondencyjnie lub przez internet

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zachęcamy do ograniczenia osobistego kontaktu z ŁOW NFZ i delegaturami w Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkie usługi oferowane przez NFZ mogą być realizowane korespondencyjnie lub przez internet.

 

 

ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE

Jeżeli Twoje uprawnienia do danego wyrobu medycznego będą potwierdzone za pośrednictwem serwisów internetowych lub usług informatycznych Funduszu (eZWM) przez lekarza lub inną osobę uprawnioną, która zlecenie wystawia (w przychodni, w szpitalu), wówczas od razu możesz się udać z potwierdzonym zleceniem do sklepu medycznego lub apteki, bez konieczności wizyty w NFZ.

Papierowe zlecenie na zaopatrzenie w wyrób medyczny (o ile lekarz sam go nie zatwierdził do realizacji) możesz wysłać do NFZ tradycyjną pocztą. Odeślemy je pod wskazany przez Ciebie adres.

Zaopatrzenie na wyroby medyczne

 

Każdorazowo przed wizytą w Oddziale w sprawie zaopatrzenia w wyroby medyczne prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 42 275 41 92

 

LECZENIE UZDROWISKOWE

Skierowanie do uzdrowiska (jeśli lekarz sam go nie wysłał) wyślij pocztą. Wszelkie sprawy związane z kierowaniem na leczenie uzdrowiskowe są załatwiane on-line lub korespondencyjnie. Każdy etap rozpatrywania Twojego skierowania możesz śledzić przez internet w przeglądarce skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe

 

W przypadku wątpliwości dotyczących leczenia uzdrowiskowego i składania skierowań na to leczenie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 42 275 40 83, 42 275 40 89, 42 275 40 81

 

UBEZPIECZENIE DOBROWOLNE

Wniosek o zawarcie lub rozwiązanie umowy dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego możesz wysłać pocztą.

Jak ubezpieczyć się dobrowolnie? POBIERZ WNIOSEK

 

UBEZPIECZENIE W NFZ

Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta (IKP) masz możliwość sprawdzenia przed wizytą u lekarza swojego prawa do świadczeń. Wystarczy, że zalogujesz się do IKP i przejdziesz do zakładki Prawo do świadczeń. Nie masz jeszcze konta w IKP? Zarejestruj się żeby uzyskać dostęp do swoich danych.

Ubezpieczenia w NFZ

 

EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO

Wniosek o EKUZ możesz złożyć przez ePUAP – potrzebujesz do tego profilu zaufanego (eGo) lub certyfikatu kwalifikowanego, które pozwalają potwierdzić Twoją tożsamość.

Wniosek możesz też pobrać ze strony NFZ. Zeskanuj wypełniony wniosek i wyślij e-mailem do oddziału lub delegatury NFZ na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gotową kartę EKUZ otrzymasz bezpośrednio do domu lub pod inny wskazany we wniosku adres.

Uzyskaj Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

 

WNIOSKI UNIJNE

Wniosek o wydanie formularza S1 wyślij pocztą.

Dokument S1

Wniosek o zgodę na leczenie planowane poza terytorium kraju wyślij pocztą.

Leczenie planowane na podstawie przepisów o koordynacji

  

ZWROT KOSZTÓW LECZENIA POZA GRANICAMI KRAJU 

Wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej, będących świadczeniami gwarantowanymi, udzielonych na terytorium innego niż Rzeczpospolita Polska państwa członkowskiego UE wyślij pocztą.

Refundacja kosztów za leczenie w państwach członkowskich UE/EFTA

 

Adres Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

 

ŁÓDZKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

adres do korespondencji:

  • ul. Dr. Stefana Kopcińskiego 58, 90-032 Łódź

  • adres skrytki ePUAP: /g2s1or6i3h/SkrytkaESP

 

Źródło: ŁOW NFZ