Skip to main content

Dla pacjenta

Zdrowy sierpień w NFZ

NFZ Logo Bliżej

  

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza wszystkich łodzian w sierpniu na salę obsługi w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56.

 

ZDROWY SIERPIEŃ

W ŁÓDZKIM ODDZIALE WOJEWÓDZKIM
NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

 

Przez cały miesiąc sierpień na sali obsługi w Łodzi będzie można spotkać się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz pacjentów.

 

To doskonała okazja, aby przy okazji załatwiania spraw związanych z bieżącą działalnością Oddziału porozmawiać ze specjalistami m.in.  na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania, a także skorzystać z badań diagnostycznych takich jak badanie poziomu cukru we krwi, czy badanie poziomu ciśnienia tętniczego.

Nasze przedsięwzięcie organizujemy w ramach kampanii #NieCukrz oraz forum  współpracy z organizacjami pracującymi na rzecz pacjentów zainicjowanej przez Centralę NFZ.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

 

PONIEDZIAŁKI: 12, 19 I 26 sierpnia, w godz. 9.00 – 13.00

Bezpłatne badania diagnostyczne: pomiar cukru, ciśnienia tętniczego, analiza BMI, pomiar tkanki tłuszczowej.

Na stanowisku Synexus będzie można również uzyskać informacje o prowadzonych bezpłatnych badaniach kontrolnych czy konsultacjach lekarskich Ośrodkach Synexus.

 

WTORKI: 13, 20 i 27 sierpnia, w godz. 9.00 – 12.00

Eksperckie stanowisko Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych – informacje na temat uzyskania pomocy w szczególności przez osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne w sprawach dotyczących poprawy warunków socjalnych, ich sytuacji materialnej i adaptacji w społeczeństwie ludzi zdrowych.

Więcej informacji dostępne na stronie Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych

Eksperckie stanowisko Rzecznika Osób Niepełnosprawnych – Pani Rzecznik Katarzyna Tręda-Pisera podpowie m.in.  jak uzyskać pomoc w uzyskaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, a także poinformuje o programach celowych realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na stanowisku będzie można otrzymać „Informator dla osób niepełnosprawnych”.

 TPN

 

ŚRODY: 14, 21, 28 sierpnia w godz. 12.00 – 14.00

Doświadczeni edukatorzy z Fundacji Diabeciaki przybliżą zasady związane z profilaktyką cukrzycy.

Będzie można zmierzyć poziomu glukozy we krwi. Edukatorzy doradzą, co powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, byśmy uniknęli zachorowania na cukrzycę oraz jak powinni odżywiać się diabetycy.

Więcej informacji na stronie Fundacji Diabeciaki

diabeciaki

 

CZWARTKI: 22 i 29 sierpnia w godz. 9.00 – 13.00

Na specjalnie przygotowanym stoisku wolontariuszki Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiedzą o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiedzą, jak samodzielnie badać piersi.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka

 stow

 

PIĄTKI: 23 i 30 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00

 

Eksperckie stanowisko Stowarzyszenia Osób z Nieswoistymi Chorobami Jelit Łódzcy Zapaleńcy – wolontariusze będą udzieać porad w zakresie chorób jelit.

Celem działalności stowarzyszenia było stworzenie nowej jakości w sposobie myślenia o chorobach jelit, a także mówienia o nich w przestrzeni publicznej. Wolontariusze ze Stowarzyszenia starają się przełamywać tabu związane z podejściem do chorób jelit w Polsce. Podejmują również działania, by osoby chore na przewlekłe, ciężkie i często krępujące choroby jelit, chciały i umiały walczyć o siebie, leczyły się świadomiej, żeby móc chorować godnie.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Osób z Nieswoistymi Chorobami Jelit Łódzcy Zapaleńcy.

 Zapaleńcy

  

 Źródło: Rzecznik prasowy