Skip to main content

Dla pacjenta

15 czerwca Bonifraterska Akademia Zdrowia

12 czerwiec 2019

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Szpital Zakonu Bonifratrów im. Św. Jana Bożego serdecznie zapraszają na Bonifraterską Akademię Zdrowia.

15 czerwca 2019 r.

godz. 10.00 - 14.00

 

Bonifratrzy

  

W sobotę 15 czerwca w godz. 10–14 w Centrum Medycznym im. dr. Wacława Łęckiego przy Szpitalu im. św. Jana Bożego w Łodzi (Szpitala Zakonu Bonifratrów) odbędzie się wydarzenie, otwierające łódzki cykl Akademii Zdrowia, mające swoje korzenie w bonifraterskiej szkole szpitalnictwa.

 

Wydarzenie pod honorowym patronatem
Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

NFZ Logo Bliżej

W czasie pikniku, poza ciekawymi interaktywnymi formami zapoznawania się z objawami schorzeń i sposobami ich leczenia w ortopedii i okulistyce, przewidziano też mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych.

Bonifratrzy3

Odbędą się także warsztaty i pokazy taneczne prowadzone przez Akademię formy i tańca ODORIKO, spotkanie z Żużlowcami z Klubu Żużlowego „Orzeł” Łódź, trening i pokazy piłkarskie poprowadzone przez akademię BS Talent Academy. Na najmłodszych uczestników (i nie tylko) będą czekały gadżety i łakocie.

 

Program Akademii Zdrowia

  • godz. 10 – wykład „Zaćma oraz zwyrodnienie plamki żółtej – fakty i mity – jak i kiedy rozpocząć leczenie?" – dr Katarzyna Piasecka;
  • godz. 10.20–12 – indywidualne konsultacje z okulistą – dr Katarzyną Piasecką (zapisy w Poradni Specjalistycznej – tel. 502 200 276);
  • godz. 11–12 – panel warsztatowy dla pacjenta – „Usuń zaćmę, wymień staw";
  • godz. 11– 13 – indywidualne konsultacje z ortopedą (zapisy w Poradni Specjalistycznej – tel. 502 200 276);
  • godz. 12 – wykład „Protezoplastyka stawów – fakty i mity – dlaczego nie warto zwlekać?" – dr Grzegorz Sobieraj, dr Beata Rechcińska-Roślak;
  • godz. 12.30–13.45 – grupowe ćwiczenia z fizjoterapeutą – Michał Jagiełło, Aneta Kozłowska (zapisy w Poradni Rehabilitacji – tel. 502 200 274), uczestnicy powinni wziąć ze sobą strój gimnastyczny.

 

Będzie można skorzystać z bezpłatnego badania pomiaru ciśnienia i badania poziomu cukru #NieCukrz, a także z porad ziołoleczniczych

 

Przygotowano szereg atrakcji:

  • godz. 10.30–11 – pokaz tańca – Akademia ODORIKO,
  • godz. 11–12.30 – prezentacja Klubu Żużlowego „Orzeł" Łódź,
  • godz. 12.30–14 – pokazy i wspólne ćwiczenia – Szkółka piłkarska BS Talent Academy.

 

Porady Amazonek

Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki poinstruują zainteresowane panie, jak samodzielnie badać piersi.

 

nfz naglowek lodzki

 

Internetowe Konto Pacjenta

ikp

Na stoisku Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie można założyć profil zaufany i zalogować się nim do Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Na IKP znajdziemy dane o swoim leczeniu od 2008 roku, udostępnimy lekarzowi lub bliskiej osobie informacje o stanie zdrowia i historię przepisanych leków. Konto w IKP umożliwia dostęp do e-recept na własnym telefonie.

 profil

Profil zaufany, który założymy, przyda się nie tylko do logowana na koncie IKP. Dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych, czyli załatwiać ważne sprawy bez wychodzenia z domu.

 

Ważne! Aby potwierdzić profil zaufany prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i telefonu komórkowego!

 

Ponadto 15 czerwca będzie można otrzymać informacje o bezpłatnym leczeniu i leczeniu sanatoryjnym, a także otrzymać próbną tygodniową dietę DASH z serwisu diety.nfz.gov.pl

 

 Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

 

EKUZ

 

15 czerwca w godz. 10–14 w Szpitalu Zakonu Bonifratrów będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przed zbliżającymi się wakacjami. Jest to doskonała okazja wyrobienia karty EKUZ, po którą w ciągu tygodnia należy zgłosić się do siedziby Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

Od 1 czerwca br. kartę można otrzymać aż na 3 lata, a nie jak do tej pory – 18 miesięcy! Bez zmian pozostaje 5-letni okres ważności karty wydanej dla emerytów oraz dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

 Plakat promujący wydarzenie

 

  Bonifratrzy2

 

 

 Źródło: Rzecznik prasowy