Skip to main content

Dla pacjenta

Męskie sprawy. NFZ przypomina o nowotworach u mężczyzn

Łódzki OW NFZ wspólnie ze Szpitalem im. M. Kopernika w Łodzi w listopadzie przypomina Panom o męskich nowotworach. Włączamy się tym samym w kampanię edukacyjną Movember. Przypominamy: rak prostaty i rak jąder wcześnie wykryte dają szansę na całkowite wyleczenie.

Dyrektor ŁOW NFZ Artur Olsiński: Życzę Panom, by w kwestii swojego zdrowia podejmowali zawsze męskie decyzje - szybkie i stanowcze oraz upartej konsekwencji w dążeniu do całkowitego wyleczenia.

Zachęcamy Panów do regularnych badań i do lektury wywiadu z dr. A. Madejem urologiem ze Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, który na co dzień pomaga chorym mężczyznom.

Movember to kampania edukacyjna, w której najważniejsze jest rozmawianie - z kolegami, z braćmi, z przyjaciółmi, z ojcami, wujkami, kuzynami, szwagrami, dziadkami i sąsiadami. Każdy mężczyzna może przekazać innym przesłanie Movember - warto się badać.

Symbolem akcji są wąsy. Mają przypominać o listopadowym postanowieniu, by regularnie się badać i - co najważniejsze - nie wstydzić się i wcześnie zgłosić się do lekarza.

Naszą akcję wspierają zawodnicy KS Budowlani Łódź.

wasy konkurs foty