Skip to main content

Dla pacjenta

Łódzki OW NFZ wspiera Seniorów

 

 

Majową sobotę Seniorzy spędzili, korzystając z bezpłatnych badań i porad w Przychodni Lecznicza w Łodzi, na stoisku NFZ najczęściej pytano o wyjazdy sanatoryjne i leki 75+.

Piknik Zdrowe i Kolorowe Życie Seniora był kolejnym wydarzeniem Senioraliów poświęconym zdrowiu, profilaktyce i aktywności fizycznej.

Nasi pracownicy zauważyli, że Seniorzy są coraz lepiej poinformowaną i coraz bardziej samodzielną grupą pacjentów.

Torby, notesy i wydawnictwa NFZ to wszystko przygotowaliśmy dla wszystkich Seniorów, którzy nas odwiedzili.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

Stoisko NFZ Stoisko UMED

Seniorzy pytali o leki 75+ Pudełka życia cieszyły się dużym zainteresowaniem Seniorów

Piknik w Przychodni Lecznicza Piknik w Przychodni Lecznicza

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów na IV Łódzkie Senioralia, które odbędą się w dniach 13 - 26 maja 2017 r.

„IV Łódzkie Senioralia” to 700 wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Łódzki OW NFZ od początku bierze udział w Senioraliach, a organizowane przez nas wydarzenia cieszą się ogromną popularnością wśród Seniorów. Pomagamy i doradzamy. I tym razem liczymy na spotkanie z Państwem!

Zapraszamy w dniach:

13 maja, godz. 14-16

Stoisko ŁOW NFZ podczas inauguracji Senioraliów w Pasażu Schillera

20 maja, godz. 9-14

Stoisko ŁOW NFZ, wykłady, bezpłatne badania profilaktyczne i kawiarenka Seniora ze zdrowymi przekąskami w Miejskiej Przychodni Lecznicza, ul. Lecznicza 6 w Łodzi

 plakat IV Łódzkich SenioraliówNa naszym stoisku można będzie:

  • sprawdzić status ubezpieczenia
  • złożyć wniosek o EKUZ - teraz karta jest ważna przez rok! (kartę odeślemy pocztą na wskazany adres),
  • złożyć wniosek na  na wyroby medyczne (wniosek odeślemy pocztą na wskazany adres),
  • uzyskać informacje na temat  bezpłatnych leków 75+,
  • informacje na temat leczenia uzdrowiskowego oraz złożyć wniosek do sanatorium
  • uzyskać informacje na temat zasad bezpłatnego leczenia,
  • założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP)
  • złożyć skargę,
  • potwierdzić wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne,
  • a także dowiedzieć się wszystkiego na temat leczenia uzdrowiskowego.

23 maja, godz. 10-14 

Ubezpieczenie zdrowotne, renta i emerytura bez tajemnic, pracownicy NFZ i ZUS będą udzielali informacji na temat rent, emerytur, będzie można sprawdzić status ubezpieczenia, złożyć konto w PUE - sala obsługi ŁOW NFZ, ul. Kopcińskiego 56 w Łodzi.

Cel

Głównym celem Łódzkich Senioraliów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora.

Inauguracja

Inauguracja IV Łódzkich Senioraliów połączona będzie z koncertem Krzysztofa Krawczyka i odbędzie się 13 maja w godz. 14-19 na Pasażu Schillera. W programie nie zabraknie również występów kabaretowych, tanecznych i muzycznych przygotowanych przez seniorów, w tym grupę cheerleaderek 60+.

Podczas inauguracji będzie można odwiedzać stoiska partnerów IV Łódzkich Senioraliów i odebrać informator z pełnym harmonogramem wydarzeń przygotowanych w ramach czwartej edycji Łódzkich Senioraliów.

Harmonogram

Pełny harmonogram wydarzeń odbywających się w dniach 13 - 26 maja 2017 r. został zamieszczony w Informatorze „IV Łódzkie Senioralia”, który od dnia 8 maja  można pobrać w wersji elektronicznej ze strony www.seniorzy.uml.lodz.pl (w tym dniu rozpoczną się również zapisy na wydarzenia z ograniczoną liczbą uczestników), a od 9 maja można odebrać osobiście w punktach informacji UMŁ, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

Informacje dodatkowe

Informatory są dostępne także w Narodowym Funduszu Zdrowia na sali obsługi przy ul. Kopcińskiego 56 w Łodzi.

W trakcie trwania „IV Łódzkich Senioraliów" osoby posiadające Miejską Kartę Seniora będą mogły podróżować bezpłatnie komunikacją miejską na terenie miasta.

Oficjalne zakończenie IV Łódzkich Senioraliów odbędzie się w dniu 26 maja w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ukoronowaniem Senioraliów będzie koncert Ewy Bem.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń, na które zapraszają organizatorzy Senioraliów znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta Łodzi.