Skip to main content

Dla pacjenta

Uzdrowiska czasowo zaprzestają działalności

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego,

od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność.

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ prosi o pozostanie w domach. Państwa skierowanie na leczenie uzdrowiskowe pozostaje w aktualnej kolejce oczekujących i będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie.

Mając na uwadze aktualną sytuację, związaną z ogłoszeniem w Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, ewentualna rezygnacja pacjenta z kontynuacji leczenia, niezależnie od postanowień, znajdujących się w regulaminach organizacyjnych poszczególnych świadczeniodawców, powinna w ocenie Ministerstwa Zdrowia zostać w każdym przypadku uznana przez świadczeniodawcę za uzasadnioną i nie powinna wiązać się z koniecznością ponoszenia przez pacjenta jakichkolwiek dodatkowych kosztów finansowych, w szczególności mających postać obowiązku zapłaty za niewykorzystane dni pobytu.

Przeczytaj: Stanowisko Ministerstwa Zdrowia w sprawie wcześniejszej rezygnacji z turnusów uzdrowiskowych


Po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego prosimy o niezwłoczne odesłanie potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe pocztą na adres: Łódzki OW NFZ ul. Kopcińskiego 58 90-032 lub dostarczenie go w inny wygodny dla Państwa sposób.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z ŁOW NFZ pod numerami telefonów: 42 275-40-83, 42 275-40-89, 42 275-40-81.

Dodatkowe informacje na ten temat będziemy regularnie publikować na stronie internetowej Łódzkiego OW NFZ.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia i ŁOW NFZ