Skip to main content

Dla pacjenta

Kompleksowa diagnostyka niepłodności w ICZMP. Bezpłatnie pod okiem znakomitych specjalistów

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki pary zmagające się z problemem niepłodności mogą bezpłatnie skorzystać z kompleksowej diagnostyki, za którą w niepublicznych placówkach trzeba zapłacić tysiące złotych.

Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki powstała pod koniec 2016 roku. Dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia ulokowano ją w kompleksowo odnowionych pomieszczeniach z bezpośrednim dostępem do dwóch nowoczesnych sal operacyjnych.

Klinika jest referencyjnym ośrodkiem, realizującym Program Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce. Tworzy ją zespół wybitnych ginekologów-położników, ściśle współpracujących z lekarzami innych specjalności związanych z medycyną rozrodu: andrologami, endokrynologami, immunologami, genetykami.

Kompleksowe leczenie

Specjaliści obejmują leczeniem pary, bowiem przyczyna niepłodności musi być poszukiwana u mężczyzn i kobiet. Świadczenia realizowane w ramach Programu to wyłącznie metody o skuteczności popartej badaniami naukowymi, nie należy ich wiązać z naprotechnologią. Początek leczenia to głęboka i wielowymiarowa, pogłębiona diagnostyka. Pozwala na wykrycie schorzeń negatywnie wpływających na płodność: u kobiet to np. zespół policystycznych jajników, endometrioza, torbiele, a u mężczyzn np. zaburzenia wpływające na liczbę plemników w nasieniu. Problemy zdrowotne, utrudniające zajście w ciążę są leczone ambulatoryjnie,poprzez zabiegi operacyjne, farmakologię oraz pomoc psychologiczną.

Kto może skorzystać z Programu?

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego z programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020 i dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z programu mogą korzystać pary. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie potrzebne jest żadne skierowanie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Tel. (42) 271 18 04 (42) 271 18 07 w godz. 8-15:35.

Więcej informacji o programie i Regulamin uczestnictwa.