Skip to main content

Dla pacjenta

Zaproszenie do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach spirometrycznych

 

W imieniu organizatora - Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergie i POChP - Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza w terminie 12-17 września 2016 r. do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach spirometrycznych, przeprowadzanych w ramach obchodów Dni Spirometrii 2016.

Dni Spirometrii to inicjatywa polegająca na wykonywaniu - nieodpłatnie dla Pacjentów - badań spirometrycznych w różnych miejscach w Polsce: w przychodniach szpitalach, urzędach użyteczności publicznej, ośrodkach sportowych i  innych obiektach.

„Włącz opcję aktywną” – to hasło tegorocznych obchodów Dni Spirometrii, będących częścią wieloletniej kampanii "Healthy Lungs for Life" („Zdrowe płuca do życia”).

Organizator, zapraszając Państwa, chce zwrócić  uwagę na rolę aktywności fizycznej w procesie leczenia. Kampania edukacyjna będzie poświęcona tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej w zależności od stanu swoich płuc.


Stan płuc można ocenić wykonując  badanie spirometryczne. Test mierzy pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego.

Listę placówek, które będą prowadziły badania w ramach obchodów Dni Spirometrii 2016 można znaleźć na stronie www.astma-alergia-pochp.pl.

Inicjatorem akcji jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergie i POChP.

Patronat nad obchodami Dni Spirometrii w Polsce objął Pan Andrzej Jacyna, p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: Centrala NFZ