Skip to main content

Dla pacjenta

Dzień bez papierosa - zbadaj płuca i zerwij z nałogiem

W ramach obchodów Światowego „Dnia bez Papierosa” w Polsce Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej  Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi  oraz Ośrodek Domowego Leczenia Tlenem NZOZ „AHC’’ w Łodzi zapraszają w niedzielę, 31 maja 2015 r. od 9 do 20 mieszkańców Łodzi na:

"Dzień bez papierosa" na terenie Łódzkiej Manufaktury


W tym dniu będą Państwo mogli skorzystać z następujących bezpłatnych badań:

  • konsultacja lekarska specjalisty pulmonologa
  • badanie spirometryczne,
  • badanie oxymetryczne,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,

Każdy, kto odwiedzi tego dnia stoisko w Manufakturze otrzyma także informator Łódzkiego OW NFZ Gdzie się leczyć bezpłatnie 2015-2016.

Globalna epidemia palenia tytoniu zabija prawie 5 milionów ludzi rocznie, z czego ponad  600 000 to niepalący, którzy umierają z powodu tzw. biernego palenia - to więcej niż łączna liczba umierających z powodu HIV/AIDS, malarii i gruźlicy.

Co gorsza, tytoń to jedyny towar konsumpcyjny, który zabija jeśli stosuje się go zgodnie z przewidzianym przez producenta przeznaczeniem. Ponadto nałóg palenia tytoniu w istotny sposób determinuje nie tylko zachorowania na raka płuca, ale także jest główną przyczyną zachorowań na POChP gdzie byli palacze stanowią ponad 90% chorych.

Podstawowym celem, jaki pragniemy osiągnąć w trakcie obchodów Dnia bez Papierosa jest podniesienie świadomości mieszkańców Łodzi na temat tej szkodliwości palenia tytoniu oraz pokazanie, że zerwanie z nałogiem jest możliiwe. 

Honorowy patronat nad obchodami „Dnia bez Papierosa" w Łódzkiej Manufakturze objął Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, Dyrektor Łódzkiego OW NFZ Pani Jolanta Kręcka oraz Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o.

Źródło: rzecznik prasowy