Skip to main content

Dla pacjenta

Festiwal Zdrowia w Janiszewicach - zbadaj się i załóż konto w ZIP

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Zduńska Wola i okolic na Festiwal Zdrowia, który odbędzie się 6 czerwca 2014 r. w piątek w godz. 9.30-16.00 w Zespole Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach.


Zachęcamy do skorzystania z konsultacji lekarskich (w godz. 12-15):

    Kardiologicznych: dr hab. n. med. Zbigniew Bednarkiewicz i lek. Katarzyna Wdowiak - Okrojek
    Dermatologicznych: lek. Sebastian Uczniak
    Diabetologicznych: dr n. med. Konrad Walczak
    Okulistycznych: dr n. med. Iwona Laudańska- Olszewska i dr n.med. Dominik Odrobina.

  • Na konsultacje lekarskie oraz EKG serca i USG jamy brzusznej przyjmowane będą zapisy w godz. 9:00-14:00 w dniach od 2.06.2014 r. do 5.06.2014 r. pod numerem telefonu: 732 793 924.


Podczas Festiwalu Zdrowia studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Łódzkiego będą bezpłatnie mierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze, zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz wyliczać BMI.

Dodatkowo, każdy mieszkaniec będzie mógł zbadać sobie słuch oraz wykonać EKG serca (zapisy) i USG jamy brzusznej (zapisy).

Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z badania mammograficznego pod warunkiem, że nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 2 lat.

Będzie można skorzystać także z badań densytometrycznych w kierunku osteoporozy z przedramienia.

  • Na stoisku ŁOW NFZ będzie można porozmawiać o zasadach bezpłatnego leczenia oraz założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta dla siebie i dla dziecka - wystarczy dowód osobisty.


W Szpitalu Pluszowego Misia dzieci będą mogły „zbadać" swoją ulubioną przytulankę, porozmawiać o swoich obawach z przygotowanymi do tego młodymi lekarzami. Celem tej akcji jest przełamanie strachu dziecka przed rutynowymi i bezbolesnymi badaniami, z jakimi może zetknąć się w przyszłości. Dla uczniów klas I-VI zorganizowane będą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz nauka szczotkowania zębów. Prowadzone będą także konsultacje nt. zaburzeń odżywiania.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęła Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki. Patronat medialny TVP Łódź. Partnerem strategicznym jest Wojewódzkie Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi.

Źródło: rzecznik prasowy