Skip to main content

Dla pacjenta

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

profilaktyka raka piersiPaździernik jest miesiącem profilaktyki raka piersi, z tej okazji w naszym województwie odbędzie się szereg akcji i spotkań, które mają przypomnieć Paniom, jak ważne jest regularne wykonywanie badań, które pomogą uniknąć lub wcześnie zdiagnozować raka piersi. Poniżej lista miejsc, w których można skorzystać z badań lub skonsultować się z lekarzem onkologiem.

Przypominamy, że NFZ finansuje bezpłatną mammografię w ramach programu profilaktyki raka piersi oraz bezpłatne USG piersi i mammografię dla każdej kobiety, która zostanie skierowana na to badanie przez lekarza.

 

  • 12 - 13 października oprócz badań profilaktycznych w kierunku raka piersi Klinika Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi zaprasza m.in. na porady braffiterek, czyli profesjonalne dobieranie rozmiaru biustonosza, a każda Pani, która w dniach 12-13 października wykona badanie w ramach akcji, weźmie udział w losowaniu 4 podwójnych biletów na koncert URSZULI, który odbędzie się 13.10 o godz. 1740 w Wytwórni ŁÓDŹ. Badania trwają do 31 października. Podczas trwania akcji dla Pań przewidziane są prezenty, a w piątki oraz soboty dodatkowe atrakcje. Zapisy na badania w rejestracji lub pod numerem tel: 42 254 64 00, 42 254 64 01.

  • 15 października o godzinie 16.00 w Centrum Świętego Ojca Pio w Kalonce oraz o godzinie 17.00 w Lipinach w OSP Lipiny, odbędzie się spotkanie informacyjne na temat profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy. Spotkanie odbędzie się w ramach programu „Zdrowa Gmina”. Przewidziano wykład dotyczący profilaktyki raka piersi oraz kodeksu walki z rakiem, naukę samobadania piersi.

  • 19 października o godz. 13 Święto Różowej Wstążki w Kutnie, w programie wykład lekarza, mammografia w mammobusie, konsultacje lekarskie, nauka samobadania piersi.

  • 19 października Łowicz godz. 15.30 Stowarzyszenie Amazonek w Łowiczu w programie wykład lekarza, konsultacje lekarskie, nauka samobadania piersi

  • 20 października w godzinach od 14 do 18 i 21 października od 11 do 16 Weekend dla zdrowia w termach uniejowskich. Konsultacje lekarzy onkologów, badania USG i morfologiczne, badania mammograficzne, nauka samobadania piersi, pomiar ciśnienia, pomiar tkanki tłuszczowej, możliwość oddania krwi, organizacja biegu po zdrowie, porady dietetyka, pokazy zdrowego żywienia.

  • 24 października 2012 godz. 18.30 kampania społeczna Nie bądź taka pokonaj raka Fundacja Kocham Życie, Federacja Stowarzyszeń Amazonki koncert charytatywny w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56 w Łodzi.

Źródło: Wojewódzki Ośrodek Koordynujący i Rzecznik prasowy