Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Przesunięcie środków finansowych – rozliczenie IV kwartału 2022 (zgodnie z OWU)

05.12.2022

Przypominamy Państwu o możliwości złożenia wniosku o przesunięcia środków finansowych, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umów, za IV kwartał br., zarówno w ramach tego samego rodzaju, jak i między rodzajami świadczeń.

Z uwagi na Zarządzenie 116/2021/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 25.06.2021 r. które wprowadziło od 1 lipca 2021 r. zwiększenie liczby jednostek rozliczeniowych oraz kwoty zobowiązania z tytułu realizacji umowy na wniosek świadczeniodawcy w przypadku gdy realizacja przekroczyła wartości umowy, informujemy, że nie będzie możliwości przesunięcia środków finansowych z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, na pozostałe rodzaje świadczeń.

Przesunięcia w umowach będą realizowane tylko na wniosek Świadczeniodawcy złożony do 15 grudnia 2022 r.

Preferujemy składanie propozycji przesunięć elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 15 grudnia 2022 r.

Jeśli nie mogą Państwo przesłać wniosku elektronicznie, prosimy o składanie dokumentów w kancelarii ŁOW NFZ (Łódź, ul. Kopcińskiego 58) - liczy się data wpływu do Oddziału.

Wniosek przesłany elektronicznie nie wymaga wysłania papierowych dokumentów.

Jednocześnie informujemy, że 11 stycznia 2023 r. Łódzki OW NFZ będzie przeprowadzał analizę rzeczywistego wykonania świadczeń sprawozdanych przez Świadczeniodawców w stosunku do posiadanych środków finansowych w planach umów za rok 2022.

Prosimy o bieżące sprawozdawanie świadczeń.

 

Kontakt: 42 275 49 54

Źródło: Wydział Ekonomiczno - Finansowy