Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Komunikat Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

23.04.2018

Szanowni Państwo,

W ślad za wcześniejszym komunikatem informującym oraz w związku ze zbliżającym się terminem zakończenia badania ankietowego podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą, którego przedmiotem jest pozyskanie informacji o stanie zaawansowania prac związanych z dostosowywaniem podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą do wymiany dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej uprzejmie informujemy, iż termin na wypełnienie ankiety został przedłużony. W związku z powyższym zwracamy się z ponowną prośbą o aktywny udział w badaniu oraz wypełnienie ankiety do dnia 2018-04-30. W załączeniu przesyłamy także krótką instrukcję, która pozwoli na szybkie odnalezienie i rozpoczęcie procesu wypełniania ankiety.

Ankieta została udostępniona podmiotom leczniczym w Systemie Statystyki Ochrony Zdrowia (SSOZ) https://ssoz.ezdrowie.gov.pl/info.html, logowanie do Systemu wygląda analogicznie, jak w przypadku wypełniania sprawozdań statystycznych przez podmioty lecznicze. W przypadku potrzeby dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści lub sposobu wypełniania ankiety proszę o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie chcemy podkreślić, iż informacje przekazywane w ankiecie są zbierane przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jedynie na potrzeby zbadania stanu aktualnego przygotowania podmiotów leczniczych do wymiany dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej i nie mają żadnego wpływu na kwestie związane z Państwa rozliczeniami z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje te posłużą do przygotowania analizy stanu faktycznego oraz potrzeb podmiotów wykonujących działalność leczniczą w zakresie przygotowania do obowiązków wymiany dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.

W związku z niezmiernie istotną rolą wyników ww. ankiety apelujemy o aktywny udział w badaniu.