Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Uwaga dotycząca zgłaszanej liczby etatów dla pielęgniarek i położnych

08.08.2016

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że zgodnie z informacjami zawartymi w opublikowanym przez nas w dniu 28.07.2016 r. komunikacie w sprawozdaniu przekazywanym do ŁOW NFZ do dnia 16 sierpnia 2016 r. nie uwzględnia się liczby etatów pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna w zakresach, dla których jednostką rozliczeniową jest kapitacyjna stawka roczna. W rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna dopuszczone są do sprawozdania tylko etaty pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia w zakresie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie przypominamy, że środki przyznawane w oparciu o powyżej określone sprawozdania przeznaczone są na sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne stosownie do przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 roku (Dz. U. z 2015 roku, poz. 1400 z późn. zm), co oznacza, że ich przeznaczenie niezgodne z zakresem przedmiotowym Rozporządzenia będzie mogło skutkować uznaniem, iż środki zostały przekazane nienależnie.

W przypadku przekazania błędnych danych należy skorygować wcześniej przekazane informacje. W celu odblokowania możliwości ponownej przesyłki prosimy o e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , zawierający dokładny kod umowy do odblokowania.

Przypominamy również, że nieprzekazanie przez świadczeniodawcę informacji, o której wyżej mowa, skutkuje nałożeniem kary umownej w wysokości do 2% kwoty zobowiązania wynikającego z umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kontakt: 42 275 48 84, 42 275 41 54

Źródło:Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej