Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Elektrokardiologia w pigułce - zaproszenie na konferencję

30.03.2016

Klinika Elektrokardiologii CKD w Łodzi zaprasza na IV Konferencję „W Sercu Łodzi”, która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2016 po raz pierwszy w nowej lokalizacji w Auli 1000 Centrum Kliniczno-Dydaktycznego UM w Łodzi.

Czwarta edycja Konferencji „W Sercu Łodzi”, wzorem poprzednich lat, będzie mieć charakter edukacyjny, a jej celem jest przybliżenie środowisku lekarzy kardiologów, internistów lekarzy rodzinnych, ratowników medycznych, pielęgniarek i studentów aktualnych wytycznych dotyczących farmakoterapii zaburzeń rytmu i niewydolności serca oraz wskazań do różnych form elektroterapii. W trakcie Konferencji zostaną omówione wskazania do stymulacji serca, terapii resynchronizującej, implantacji kardiowerterów defibrylatorów oraz do różnych rodzajów ablacji.

W tym roku wprowadzono dodatkową formę edukacji – sesje warsztatowe dla nie-elektrofizjologów. Sesje skierowane są w szczególności do chirurgów, anestezjologów i lekarzy internistów, a dotyczą sposobu przygotowania pacjenta z implantowanym urządzeniem wszczepialnym (stymulator serca, ICD,  CRT) do różnych zabiegów i inwazyjnych procedur medycznych.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdą Państwo na stronie www.wserculodzi.pl

Źródło: rzecznik prasowy