Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Nasze najlepsze szpitale - Ranking Szpitali 2015

21.12.2015

Z dumą informujemy, że kilka szpitali z naszego województwa zajęło wysokie miejsca w Rankingu Szpitali 2015, który już po raz dwunasty przygotowywany jest przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ranking powstaje na podstawie ankiet wysyłanych do szpitali przez Centrum. Szpitale oceniane są w następujących obszarach: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Chorób Płuc im. Bł. Ojca  Rafała Chylińskiego w Łodzi zajął 1 miejsce w Polsce w rankingu szpitali niezabiegowych. Szpital doceniono za zarządzanie, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta (najwyższa liczba punktów wśród 10 pierwszych szpitali w Polsce!) oraz analizę zdarzeń i skarg.
Spośród szpitali w Łódzkiem najwyższe, 9.  miejsce w rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Szpital uzyskał aż 878 punktów na 1000 możliwych do zdobycia.
Na miejscu 10. rankingu uplasował się SP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, który zdobył 877 punktów. Szpital im. N. Barlickiego zajął ponadto wysokie 4. miejsce wśród dziesięciu najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej.
Na 3. miejscu wśród najlepszych szpitali w Łódzkiem znalazł się SP ZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi, który w Złotej Setce zajął 15. miejsce z liczbą 863 punktów.

W ogólnej klasyfikacji szpitali w Łódzkiem kolejne miejsca zajęły szpitale:

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, Kutnowski Szpital Samorządowy, Poddębickie Centrum Zdrowia, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 im. M. Konopnickiej w Łodzi, Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego w Sieradzu, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Wszystkim dyrektorom i personelowi szpitali wyróżnionych przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia składamy serdeczne gratulacje!


Dyrekcja ŁOW NFZ

Źródło: rzecznik prasowy