Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

Każdy lekarz w Polsce otrzyma przewodnik po e-zdrowiu

01.10.2019

W pierwszych dniach października do ponad 177 tys. lekarzy w Polsce trafi wraz z najnowszym numerem Gazety Lekarskiej poradnik „E-zdrowie. Przewodnik od A do Z”, przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i CSIOZ. A w nim, wszystko co lekarz wiedzieć powinien o rewolucji cyfrowej w zdrowiu, m.in. kalendarium najważniejszych zmian w prawie, praktyczne informacje dotyczące pracy z e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta czy informacje o wsparciu dla lekarzy w procesie wdrażania e-usług.
Transformacji cyfrowej nie da się zatrzymać. Bez wychodzenia z domu można już nie tylko przelać pieniądze, ale także rozliczyć podatki czy zgłosić narodzenie dziecka. Zmiany technologiczne nie omijają również systemu ochrony zdrowia w Polsce. Aby ułatwić lekarzom wejście w 2020 r. w nową, „cyfrową” rzeczywistość, Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało praktyczny, instruktażowy przewodnik, który ma pomóc lekarzom oraz podmiotom leczniczym przygotować się do pracy z e-usługami, przede wszystkim e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta.
– Polska stawia na rozwój e-usług w ochronie zdrowia. Cyfryzacja może być realizowana wyłącznie we współpracy ze wszystkimi zawodami medycznymi, za co bardzo dziękuję Naczelnej Izbie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Aptekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz wszystkim innym organizacjom zaangażowanym w ten proces. Kolejną cenną inicjatywą jest współpraca z Gazetą Lekarską, dzięki której nasz poradnik trafi do wszystkich lekarzy w Polsce – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.

Spis treści:


Lekarzu, korzystaj z e-zdrowia.
Daty, które warto znać, czyli kalendarium zmian w obszarze e-zdrowia
Wszyscy wygramy na cyfryzacji
E-recepta coraz bliżej – zostały trzy miesiące na przygotowania
Krok po kroku – jak zacząć wystawiać e-recepty w postaci cyfrowej
Krok po kroku – jak założyć profil zaufany
Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć
10 ważnych pytań dotyczących e-recepty
Okiem farmaceuty
Przydatne linki dotyczące e-zdrowia

Zapraszamy do lektury całego poradnika. Pełna treść znajduje się w linku: https://bit.ly/2n3oUEi

Źródło: CSIOZ