Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

LIDER E-ZDROWIA 2019 -TYLKO DWA TYGODNIE NA ZŁOŻENIE ZGŁOSZENIA!

02 wrzesień 2019

  

Zostań „Liderem e-zdrowia 2019”

  

Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie przyjmowane są zgłoszenia do konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

 

konkurs lider e zdrowa zgłoś się do 15.09.2019

 

Konkurs „Lider e-zdrowia 2019” kierowany jest do personelu medycznego, który posiada uprawnienia do wystawiania recept. O wygranej w konkursie decydowała będzie liczba e-recept wystawionych w okresie od 1 lipca do 15 września 2019 roku.

 

Celem konkursu jest upowszechnienie e-recepty i zachęcenie zarówno lekarzy, pielęgniarek jak i osób zarządzających placówkami medycznymi do przyłączania się do systemu e-zdrowie (P1).

 

Lekarze w Łódzkiem wystawili już ponad 190 tys. e-recept. Ten znakomity wynik plasuje nas na 7 miejscu w Polsce pod względem liczby wydanych e-recept. 

 

 Lider e-zdrowia 2019

  

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wspólnie z Gazetą Prawną ogłosiły konkurs dla środowiska medycznego pt. „Lider e-zdrowia 2019”. Najważniejszym jego celem jest upowszechnianie elektronicznych recept i zachęcenie personelu medycznego do ich wystawiania. Lekarze, personel medyczny oraz podmioty lecznicze wystawiające najwięcej e-recept w okresie lipiec-wrzesień 2019 nagrodzeni zostaną statuetkami i tytułem „Lider e-zdrowia 2019”, a wszystko podczas uroczystej gali połączonej z konferencją merytoryczną dla branży.

 

WIĘCEJ O KONKURSIE

 

E-recepta w Łódzkiem

  

Pierwszą e-receptę w Polsce wystawiono właśnie w Łódzkiem, w Skierniewicach w NZOZ Judyta 18 maja 2019 r. Od tego czasu e-recepta wystawiana jest w 65 miastach regionu. Każdego miesiąca dołączają kolejne placówki medyczne, które chcą umożliwić swoim podopiecznym już dziś korzystanie z nowoczesnych i przyjaznych rozwiązań e-zdrowia.

W Łódzkiem 20 poradni i gabinetów lekarskich wydało już po więcej niż 1000 e-recept. Wśród liderów są: NZOZ Judyta - ponad 50 tys. e-recept; NZOZ Wigor z Łowicza - 39 316 e-recept; Medicenter - 13 257; Zespół Poradni Zdrowie z Poddębic - 15 700.

E-recepty wydaje już ponad 30 poradni z Łodzi i 155 z regionu m.in. z : Błaszek, Łyszkowic, Cielądza, Ksawerowa, Kutna, Piątku.

E-receptę wystawiło już 364 lekarzy. To 7 razy więcej niż w marcu br. ! Od 1 stycznia 2020 roku lekarze będą wystawiać wyłącznie e-recepty (przeczytaj kiedy papierowa recepta). Informacje, jakoby wiek był dla lekarza barierą w korzystaniu z e-systemu, nie znajdują potwierdzenia. Najstarszy w Polsce lekarz, który wystawił e-receptę, ma 88 lat. 13 proc. wszystkich e-recept wystawiają lekarze w wieku 61-70 lat. Najstarszy lekarz w Łódzkiem, który wystawił e-receptę ma 73 lata, najmłodszy 29.

 

Łódzki NFZ  zaprasza do konkursu i życzy wygranej!

  

Na stronę

 

Źródło: rzecznik prasowy ŁOW NFZ