Instytut Żywności i Żywienia zaprasza do udziału w IV Narodowym Kongresie Żywieniowym, który odbędzie się w dniach 25-26 stycznia 2019 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Celem tegorocznego wydarzenia znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powstrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. W Kongresie weźmie udział Adam Niedzielski Zastępca Prezesa NFZ ds. Operacyjnych.

 

Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży. Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

 

W drugim dniu zaplanowano szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, pedagogów, realizatorów żywienia zbiorowego, dietetyków, pielęgniarek szkolnych oraz przedstawicieli zawodów medycznych. Nie zabraknie aktywności edukacyjnych, kierowanych do rodzin – w tym porad dietetycznych, badania pomiaru składu ciała oraz warsztatów kulinarnych dla najmłodszych.

 Kongres

 

Więcej informacji na stronie Kongresu.

 

Źródło: Centrala NFZ

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (iv_kongres_program.pdf)Program V Narodowego Kongresu Żywieniowego 514 kB