Skip to main content

Dla świadczeniodawcy

ZUS zaprasza lekarzy na szkolenia z wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich

19.07.2018

Wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie łódzkim zapraszają lekarzy na szkolenia stanowiskowe z zakresu wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich oraz do założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Pracownicy ZUS czekają na Państwa w każdy poniedziałek w godzinach 8-18, natomiast od wtorku do piątku w godzinach 8-15.


Podczas spotkania z pracownikiem ZUS lekarze będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do wystawiania e-zwolnień. Otrzymają również specjalny certyfikat elektroniczny do podpisywania e-ZLA (należy zabrać ze sobą np. pendrive lub laptopa – z dostępem do internetu). Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych służą radą, a w razie potrzeby - pomogą przejść proces krok po kroku przy wystawieniu e-zwolnienia oraz przy ich anulowaniu.
Jednocześnie ZUS przypomina, że  lekarze upoważnieni do wystawiania zaświadczeń lekarskich są zobowiązani informować Zakład o zmianach swoich danych, m. in.  danych dotyczących adresów miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych
W tym celu należy złożyć formularz  FZLA w dowolnej placówce ZUS lub przesłać go elektronicznie za pośrednictwem PUE. We wskazanym formularzu należy podać WSZYSTKIE  aktualne miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych.

Źródło: I Oddział ZUS w Łodzi