Email: Pacjent Ośrodka Rehabilitacji Dziennej H. J.

Subject: termin rehabilitacji

Message: Dzień dobry, Jeżeli posiadam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym to jaki obowiązuje mnie według przepisów okres oczekiwania na rehabilitację ogólnoustrojową w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej?

Email: Małgorzata

Subject: Znaczny stopień niepełnosprawności.

Message: Witam,
Mam pytanie związane z rehabilitacją osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Czy przyjęcie poza listą oczekujących dotyczy także skierowania na Oddział Rehabilitacji (chodzi o rehabilitację stacjonarną w szpitalu lub ośrodku rehabilitacyjnym całodobowym)?

Email: Izabela

Subject: Rehabilitacja w warunkach domowych

Message: Mieszkam na Polesiu, chcialam zrealizowac skierowanie do lekarza rehabilitanta w warunkach domowych w przychodni na Bałutach, odmówili mi ze wzgledu na adres zamieszkania na innej dzielnicy. Czy aby takie postepowanie jest zgodne z przepisami ? Nigdzie nie doczytalam sie, ze skierowania takie realizowane są wg adresu zamieszkania pacjenta.

Email: Natalia M.

Subject: Badanie pacjenta

Message: Witam.
Prosze o odpowiedz na 2 pytania.
1. U pacjentów z jakim skierowaniem należy przeprowadzić wizyte fizjoterapeutyczna? Od lekarza POZ-u? Czy od specjalistów też?
2. Dla kogo nalezy wydawać informacje zwrotna dla lekarza kierujacego? Od lekarza POZ-u ? Czy od spefjalistow tez?

Message: Mam 10 dniowy cykl rehabilitacji. 4 zabiegi, 2 fizykoterapia i 2 ćwiczenia. Jestem już po dwóch dniach rehabilitacji ale źle się czuję po tych ćwiczeniach, obecnie nie mogę samodzielnie założyć butów, moj stan się drastycznie pogorszył. Czy mogę zrezygnować z tych ćwiczeń a do końca rehabilitacji wykorzystać tylko fizykoterapie?

Email: EWA M.

Subject: wizyta fizjoterapeutyczna

Message: Znajduję się na liście oczekujących na zabiegi fizjoterapeutyczne od około roku.Czy w związku z planowanymi zmianami, o których słyszałam w telewizji będę miała zmienione zabiegi podczas wizyty fizjoterapeutycznej. Czy mogą pozostać zabiegi, które zlecił mi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i nie muszę odbywać wizyty?

Email: Rehabilitacja

Subject: Zaswiadczenie o odbytych zabiegach fizjoterapeutycznych

Message: Czy są jakieś normy prawne regulujące kto w placówce rehabilitacyjnej powinien wystawiać zaświadczenie o ukończeniu rehabilitacji?
Na dokumencie widnieją dane osobowe pacjenta, rozpoznanie icd 10. Od kiedy do kiedy uczęszczał na zabiegi i jakie zostały wykonane mu w placówce . Czy taki dokument może wystawiać statystyk medyczny pracujący w placówce rehabilitacyjnej? Czy są jakieś regulacje mówiące o tym że musi być to osoba o zawodzie fizjoterapeuty wystawiająca taki dokument? Czy statystyk medyczny mając swoją pieczątkę i z up. kierownika placówki może wystawiać zaświadczenie?  Nigdzie nie można znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Proszę o wyjaśnienie.

Email: Ania

Subject: Obecność na zabiegach

Message: Witam , jeżeli uczęszczam na zabiegi fizykoterapii i opuszczę kilka dni zabiegowych bez wcześniejszego zgłoszenia to czy one przepadają? a co jeśli poinformuję personel - czy wtedy przepadają zabiegi, czy mogę ję odebrać w późniejszym terminie?

Email: Weronika

Subject: Masaż suchy masaż rozluzniajacy

Message: Witam. Co kryje się pod pojęciem masaz suchy w procedurze? Dostałam skierowanie na masaz całego kręgosłupa i zrealizowane świadczenia ma być wykonane bez środków poślizgowych ? A co z masażem rozluzniajacym ? Mam nowe skierowanie i w najbliższej przychodni ambulatoryjnej powiedzieli że mnie nie zapiszą gdyż oni w procedurach maja tylko wyceniony masaz suchy.

Email: Janina N.

Subject: Skierowanie na rehabilitację

Message: Czy mogę dostać skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne od lekarza POZ czy tylko z Poradni Rehabilitacyjnej? Słyszałam że lekarze POZ wydaja teraz puste niewypełnione kartki ?Czy tylko specjalista może wypisać mi konkretne zabiegi, do tej pory robiła to moja pani dr rodzinna bardzo dobrze. A w naszej Poradni Rehabilitacyjnej przyjmuje pani dr, która na pieczątce ma napisane lekarz rehabilitacji. Czy to jest to samo co specjalista?