O tym, że opalanie może zaszkodzić. O wizytach u dermatologa, geriatry oraz mammografii.

Każda instytucja udzielajaca swiadczeń zdrowotnych ma obowiązek prowadzenia i przechowywania dokumentacji medycznej pacjenta.

Zawroty głowy, otyłość, bóle w sercu, kręgosłupie, problemy ze stawami i podwyższony poziom cukru. To dolegliwości, z którymi jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w rejonowej przychodni. Nie tylko po to, by dostać skierowanie do specjalisty...

Poniżej znajdą Państwo artykuł Beaty Lisowskiej z Dziennika Gazety Prawnej, który przypomina o prawach przysługujących pacjentom, którzy oczekują w kolejce na leczenie. Autorka artykułu powołuje się w nim na obowiązujące w tej kwestii aktualne przepisy prawne.

ŁOW NFZ rozpoczął nowy cykl informacyjno-edukacyjny dla pacjentów Twój fundusz zdrowia. Dodatek będzie się ukazywał co miesiąc na łamach Dziennika Łódzkiego. W pierwszym numerze lekarze, którzy na co dzień opiekują się chorymi na raka zachęcają do bezpłatnych badań profilaktycznych.

Zapraszamy do lektury interesującego wywiadu na temat pracy i roli położnej w życiu każdej kobiety. Wywiad ukazał się w Expressie Ilustrowanym.

Express Ilustrowany informuje o udostępnieniu danyh ZIP, czyli Zintegrowanego Informatora Pacjenta, osobie, która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego

Expess Ilustrowany - aneksowanie umów na rok 2014.

NFZ/Rynek Zdrowia,  23-09-2013r.

W związku z publikacjami medialnymi rzecznik prasowy NFZ Andrzej Troszyński poinformował na stronach internetowych Funduszu, że system elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców (eWUŚ) nie pozbawia nikogo prawa do bezpłatnego leczenia.

Ekspress Ilustrowany - wywiad z mgr Barbarą Muchą konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.