Email: Dana

Subject: leczenie osoby uzależnionej

Message: Gdzie w woj.łódzkim można uzyskać pomoc dla dorosłej osoby uzależnionej od narkotyków? - chodzi o detoksykację i leczenie w ośrodku zamkniętym, w ramach NFZ.

Email: xxx

 Subject: Wypadek zagranicą - brak karty EKUZ

Message: Dzień dobry, proszę o informację w sprawie zwrotu kosztów leczenia w Republice Czeskiej. Podczas majówki byłam na zorganizowanym studenckim wyjeździe w Pradze. W programie mieliśmy integrację, podczas wyjścia do klubu ktoś dosypał mi do drinka kokainy. W hostelu straciłam przytomność, została do mnie wezwana karetka, zbadali mnie a następnie zabrali na pogotowie, ponieważ ponownie straciłam przytomność. Na prośbę pilotów wycieczki wykonano badania toksykologiczne. Zostałam obciążona kwotą 15000 koron za przyjazd karetki i niezbędną pomoc medyczną. Ubezpieczenie grupowe wyłączyło swoją odpowiedzialność, ponieważ byłam pod wpływem alkoholu. Karty EKUZ nie posiadałam, ze względu na to, że w Czechach byliśmy tylko 2 dni. W Ambasadzie polskiej w Pradze uzyskałam informację, że mam zwrócić się do Państwa po Certyfikat Zastępujący EKUZ. Czy jeśli uzyskam ten Certyfikat i prześlę go na adres placówki czeskiej, pokryją Państwo te koszty leczenia, czy muszę pewną część ponieść jako wkład własny?

Email: Jadwiga

Subject: Zasada wydawania posiłków w szpitalu

Message: Zwracałam się do Państwa z zapytaniem odnośnie zaopatrzenia w posiłki dla chorych w dniu ich przyjęcia do szpitala.
Do szpitala zgłosiłam się na planowe przyjecie. Na oddział zgłosiłam się około 7.20 rano. Na obiad otrzymałam tylko zupę.
Czy tak regulują przepisy o wyżywieniu chorych?

Email: Karolina P.

Subject: Szczepienia ochronne

Message: Witam!Czy w zwiazku z o statnimi informacjami medialnymi,zle przechowywanie szczepionek dotyczy takze Poradni Konsultacyjnej ds.Szczepien przy Szpitalu im. Korczaka w Lodzi? Będę wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam.Karolina P.

Email: Joanna P.

Subject: Zwolnienie lekarskie

Message: Wczoraj zostalam zostalam zabrana przez pogotowie do SOR, poniewaz nieszczesliwie upadlam na sliskim chodniku i nie moglam sie podniesc. W SOR stwierdzono ze mam naderwany miesien dwuglowy uda i ogolne potluczenia. Lekarz prowadzacy z SOR stwierdzil, ze bede na zwolnieniu 3 tygodnie, a przez pierwszy tydzien mam bezwzlednie lezec, ale przy wypisie nie dostalam zwolnienia. Na pytanie kto ma mi wypisac zwolnienie uslyszalan, ze lekarz pierwszego kontaktu w przychodni. Moj maz usilowal tego samego dnia uzyskac dla mnie zwolnienie, ale w recepcji stwierdzono, ze nie przysluguje mi wizyta w przychodni jesli bylam juz dzisiaj w SOR. Natomiast dzisiaj z wypisem z SOR do przychodni poszla corka w moim imieniu, gdzie dowiedzala sie ze absolutnie takiego zwolnienia lekarz nie wystawi bez mojej osobistej wizyty, a przeciez nie moge sie ruszac. Co mam zrobic? Od dwoch dni nie jestem w pracy , a nie mam zwolnienia.

Email: wieslawa k.

Subject: lek dla 75+

Message: otrzymana odpowiedz na moje watpliwosci nie wyczerpuje tematu.wg wskazan ChPL dostosowania4.1 "prewencja udarow i zatorowosci systemowej u doroslych pacjentow w niezastawkowym migotaniem przedsionkow........:wiek >75 lat;niewydolnosc serca;cukrzyca;nadcisnienie tetnicze".
prosze o jednoznaczne okreslenie czy wskazania ChPL 4.1 stanowia podstawe do wystawiania recept refundowanych.

Email: wieslawa k.
Subject: lek dla 75+

Message: opuscilam szpital po leczeniu migotania przedsio- kow.jako choroby towarzyszace stwierdzono:zwyrodnienie miesnia sercowego oraz samoistne/pierwotne /nadcisnienie tetnicze.
Przepisano m.in.lek PRADAXA.Czy wymieniony lek lekarz POZ winien wypisac na recepte "S" jako bezplatny?

Email: Przemek

 

Subject: Leczenie w OIOM

 

Message: Witam

 

Czy na ANESTEZJOLOGIA I INTENSYWNA TERAPIA II POZIOM REFERENCYJNY - HOSPITALIZACJA może byc leczona pacjentka nie mająca 18 lat?

  Email: Przemek

 

Subject: Rozliczanie TISS z dawca narządów

 

Message: Czy jeśli pacjent przebywa w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii kilkanaście dni i stwierdzono śmierć mózgową, to rozliczamy wszystkie Tiss czy tylko Świadczenie odnośnie pobierania narządów?

 

Email: ANNA M.

Subject: Zaświadczenie do becikowego

Message: Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy aby uzyskać zaświadczenie do becikowego od lekarza prowadzacego ciąże muszę umawiać się na wizytę i to w dodatku płatna. Taka informacje uzyskalam w rejestracji przychodni. Będę wdzięczna za odpowiedź

Email: jadwiga

Subject: Depozyt w szpitalu

Message: Przy zgłoszeniu się do szpitala wymagano, abym dostarczyła dowód osobisty i karty informacyjne z wcześniejszego leczenia.
W każdym z w/w dokumentów znajduje się mój numer Pesel.
Celem pobytu w szpitalu był zabieg operacyjny na sali operacyjnej.
Zwróciłam się z zapytaniem do pielęgniarek, gdzie mogę zdeponować powyższe dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy, klucze od mieszkania. Oświadczyły, że one tym się nie zajmują, że mam to powierzyć  pacjentkom  z mojej sali, co uważałam za niewłaściwe, bo ja nie znam osobiście tych chorych, ani one mnie nie znają.Nie stanowią one gwarancji, że nie spiszą mojego numeru dowodu osobistego i numeru Pesel i nie wykorzystają np.do pobrania kredytu w parabanku.
Podobny problem może mieć wielu chorych, a w szczególności osoby samotne, takie jak ja.
W związku z tym mam pytanie, czy są jakieś przepisy o wprowadzeniu punktu depozytowego w szpitalu, aby przekazać czasowo w/w dokumenty i inne wartościowe rzeczy.